21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.9min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pięć najważniejszych rzeczy dla Barçy w tym sezonie

Pięć najważniejszych rzeczy dla Barçy w tym sezonie

FC Barcelona na ten sezon ma pięć najważniejszych przypadków w kwestiach odnowienia kontraktów piłkarzy. Na liście priorytetów znajdują się takie nazwiska, jak Valdés, Messi, Puyol, Tello i Deulofeu.


1. Messi na zawsze


FC Barcelona i Leo Messi na pewno dojdą szybko do porozumienia, sam piłkarz zawsze podkreślał dobry związek między nim a zarządem klubu. Na chwilę obecną brak daty rozpoczęcia negocjacji, ale intencją klubu, znaną przez zawodnika i jego ocja, jest usiąście do rozmowy. W ostatnim czasie wiele zminiło się, Leo zdobył trzy Złote Piłki i zwiększył się podatek od dochodów, który w przypadku Katalonii dla elitarnych zawodników wynosi aż 56%. Barça chce przedłużyć czas trwania jego umowy, która obecnie trwa do 2016 roku. W planach jest nawet podpisanie takiej na całe życie.

 

2. Puyol do rozmowy


Przypadek Puyola wygląda nieco inaczej, gdyż jego kontrakt wygasa już w czerwcu 2013 roku. Jednakże obie strony podchodzą do tego tematu powoli, bo wiedzą, że są skazani na porozumienie. Wiceprezydent Josep Maria Bartomeu i dyrektor Andoni Zubizarreta, który jest na wakacjach, rozpoczęli pierwsze rozmowy z przedstawicielem kapitana, Ramonem Sostresem, tydzień temu. Poza poczuciem, że wszystko będzie dobrze, nie ma wiadomości ostatecznej. Piłkarz powiedział, że tutaj chce przejść na emeryturę, ale jeszcze chce grać. To nie są spekulacja – kontrakt ma zostać przedłużony o dwa lata!

 

3. Valdés tym razem przed


Víctor Valdés ma umowę do 2014 roku, ale zarząd już chce pracować nad jej odnowieniem, aby uniknąć problemów, jakie miały miejsce poprzednim razem. Wtedy to wszystko tak rozciągnęło się w czasie, że mogło zakończyć się bardzo źle dla FC Barcelony. Z tego też powodu, w ciągu tego sezonu możemy spodziewać się informacji o nowym kontrakcie dla portero. Valdés uznawany jest za nieodłoczny kawałek układanki i praktycznie niezastąpiony przez swoich młodszych kolegów. Statystyki mówią wszystko – pięć Trofeów Zamora wskazują na to, że jest on w stanie zagwarantować stabilność drużynie.

 

4. Deulofeu za 10 milionów euro


Deulofeu nie jest priorytetem, ale jest na porządku dziennym „remontów” kadrowych FC Barcelony. Na chwilę obecną ma on kontrakt do 2014 roku, ale klauzulę wykupu wartą zaledwie 10 milionów euro. Sztab chce przedłużyć z nim umowę, ale także podwyższyć wartość klauzuli. Jego agent, Ginés Carvajal, nie otrzymał jeszcze sygnałów dotyczących rozmów z zarządem. Przewiduje się, że cała operacja ruszy w grudniu lub na początku roku 2013.

 

5. Tello 2015, jak Cuenca


FC Barcelona i agent Cristiana Tello, Josep Maria Orobitg, ustalili już podwaliny pod nowy kontrakt dla młodego skrzydłowego. Umowa wzorowana jest na tej, jaką posiada Isaac Cuenca. Będzie obowiązywała do 2015 roku i miała te same warunki ekonomiczne. Na chwilę obecną piłkarz ma umowę z drużyną rezerw, która kończy się w tym sezonie. Jeżeli zagra 25 spotkań w drużynie Tito, zostanie włączony do pierwszej drużyny.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/09/piec-najwazniejszych-rzeczy-dla-barcy-w-tym-sezonie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.