01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.10min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piqué: Chciałbym grać w koszulce w barwach senyery

Piqué: Chciałbym grać w koszulce w barwach senyery

Środkowy obrońca FC Barcelony, Gerard Piqué, przyznał, że chciałby grać w koszulce, która byłaby w barwach senyery, a także wypowiedział się na temat swojego kolegi z drużyny, Ceska Fàbregasa.


W wywiadzie dla programu „El Larguero” w Cadena Ser, Piqué ujawnił swoje preferencje: „Chciałbym, aby pierwszy komplet strojów nawiązywał do Barçy, a drugi do senyery. Bardzo chciałbym”. Środkowy obrońca przyznał, że jeszcze nie widział wstępnych szkiców i fotomontaży, które pojawiły się w prasie, ale powtórzył jeszcze raz, że „chciałbym” grać w takiej koszulce.

 

Piqué również miał okazję do potępienia komentarzy z przeszłości niektórych mediów, które oskarżały go o bycie „separatystą”. Stwierdził, że wylewanie takich oskarżeń jest całkowicie bezpodstawne: „Pojawiła się wzmianka o tym dwa razy i to w tej samej gazecie. Najpierw, że miałem zamiar podczas finału Copa del Rey wejść na trybunę honorową z esteladą, a potem jakobym miał powiedzieć, że „sprzątniemy wam puchar tego waszego króla”” i dodał: „to gazeta skłamała”.

 

Obrona Ceska


„3” czuł się zobowiązany do obrony swojego kolegi z drużyny, a jednocześnie dobrego przyjaciela, Ceska Fàbregasa, na którego spływa teraz fala krytyki. „Cesc jest w porządku. Grał bardzo dobrze, tak samo było przeciwko Arabii Saudyjskiej. Wreszcie, w każdym etapie kariery piłkarza następuje moment, gdzie wszystko będzie dobrze, a innym znów nie pójdzie tak super”, powiedział. Mamy dopiero za sobą trzy ligowe mecze, a już zaczęły się plotki, że  odejdzie w grudniu albo go wypożyczą. Myślę, że świat futbolu jest zbyt niecierpliwy. Widzę, że jest bardzo cichy, bezpieczny i szczęśliwy, a w końcu skończy się, że ten sezon będzie wspaniały„, dodał Gerard na temat Ceska.

 

W tym sensie, Piqué ubolewał: „Jesteś zwycięzcą, ale może nie jesteś tak dobry, jak ludzie tego by chcieli. Przeciwko Valencii wygraliśmy, ale może to trwało trochę dłużej niż zwykle i zawsze w takich sytuacjach szuka się winnego”.

 

Cesc ma pewne utrudnienia. Jest piłkarzem, który opuścił dom, a potem kosztowało dużo pieniędzy, aby wrócił. Jeśli położy jeszcze większy nacisk to będzie to normalne, ale ludzie lubią zaczynać plotki. Myślę, że to nie jest dobre, ale to jest świat piłki nożnej, a teraz dotknęło to Ceska”, żalił się defensor.

 

Porównywanie Ceska do siebie


Piqué przyznał, że obecna sytuacja Ceska bardzo mu przypominą te, w której sam był jeszcze nie tak dawno. „Moje pierwsze trzy sezony Barçy były bardzo dobre. Wygraliśmy dużo i czułem się bardzo komfortowo w zespole. Przyszedł czwarty rok, w którym byłem sporo kontuzjowany i ciężko było mi odzyskać to wszystko, co było przed urazami. Pojawili się pewni ludzie i zaczęli pomawiać na mój temat, ale trzeba z tym żyć. Musisz spróbować, aby uciec od tego i wykonywać swoją pracę. Takie rzeczy po prostu mają miejsce i trzeba mieć nadal tą chęć zwycięstwa”, kontynuował.

 

Wiele razy piłkarze są w centrum zainteresowania i rozpoczynają się na ich temat pogłoski różnego tematu, ale to jest tak proste, jak to, że czasami rzeczy idą swoją drogą i jeśli piłkarz znów gra lepiej, to gadanina jest całkiem inna”, dodał.

 

Gerard wypomniał prasie także jedną rzecz: „gdy gra się źle od razu mówią że dotyczy to spraw prywatnych lub takie rzeczy, które nie są wcale zgodne z prawdą. To nie jest w porządku. Jeśli grasz dobrze czy źle to zawsze nawiązują do twojej dziewczyny. Grasz źle to jest jej wina, grasz dobrze to dzięki niej”, skomentował.

 

Reprezentacja i wciąż „głodny” sukcesów Xavi


Środkowy obrońca FC Barcelony był również podekscytowany kolejnymi wyzwaniami, jakie stoją przed nim i reprezentacją Hiszpanii. Ma on nadzieję, że ambicja grupy będzie trwała jeszcze wiela lat. „Reprezentacja nie straciła głodu sukcesów. Pokazaliśmy już to, wygrywając ponownie Euro”.

 

Xavi jest jednym z najważniejszych piłkarzy w historii Hiszpanii. Teraz nie widzę reprezentacji bez Xaviego. Jestem przekonany, że jest godny naśladowania. Może tu zostać, aż pewnego dnia zadecyduje, że odchodzi na bok. Zasłużył sobie na to i ma szacunek oraz podziw u wszystkich”, powiedział Gerard na temat piłkarza z Terrasy.

 

Źródło: Sport.es

 

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.