3dn.3godz.25min.

Barcelona Regal w finale

Barcelona Regal będzie miała okazję zdobyć drugi raz pod rząd Superpuchar Hiszpanii. Wczoraj koszykarze Xaviego Pascuala wygrali mecz z Valencią Basket 77:63 i zakwalifikowali się do niedzielnego finału.

Barça Regal zdominowała mecz przez większą część spotkania. Efektem czego były wysokie przewagi punktowe, które zdobywali podopieczni Pascuala. Dobrze w dzisiejszym meczu rzucał Pete Mickeal, który zdobył piętnaście punktów. Cieszy zwycięstwo pomimo tego, że Barcelona Regal musiała sobie radzić bez dwóch swoich mocnych ogniw.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Real Barcelony 22:12. Początek to kapitalne minuty Blaugrany. Szybkie prowadzenie i wynik 8:0 na początku pierwszej kwarty musiał robić wrażenie. Regal Barcelona rozpoczęła mecz w składzie: Huertas, Mickeal, Ingles, Lorbek i Tomić.

W drugiej kwarcie, Barcelona Regal osiągnęła największą, bo 12-punktową przewagę. Natomiast Valencia pokazała, że nie zamierza być tylko cieniem dla dobrze grających w tym dniu koszykarzy z Katalonii. Lepsza gra gości spowodowała, że na tablicy wyników widniał wynik 38:32. Takim też rezultatem zakończyła się druga kwarta.

Trzecia kwarta to jak można się spodziewać dobra gra Dumy Katalonii. Po raz kolejny Blaugrana osiągnęła wysoką przewagę, a konkretnie 50:39. Valencia odrobiła trochę strat, jednak podopieczni Pascuala mieli mecz pod kontrolą i prowadzili 57:49.

Czwarta kwarta to dużo walki na boisku, jednak Valencia nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Barcelona ostatecznie wygrała 77:63 i w niedzielnym finale zagra z Realem Madryt.

Źródło: MundoDeportivo.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/09/regal-barcelona-w-finale/