31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.9godz.55min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rodrigo Moreno: Chcieliśmy zmierzyć się z Barçą

Rodrigo Moreno: Chcieliśmy zmierzyć się z Barçą

Hiszpański napastnik z brazylijskimi korzeniami, Rodrigo Moreno, który jest wychowankiem Realu Madryt i młodą gwiazdą Benfiki, przyznał, że „jak wszyscy” chciał zagrać z FC Barceloną w Lidze Mistrzów.

 

„Wszyscy chcemy zmierzyć się z drużyną FC Barcelony, ponieważ jest to, wraz z Realem Madryt, najlepszy zespół w dzisiejszych czasach. To będzie dobre spotkanie i wszyscy chcą grać”, powiedział dziennikowi sportowemu Record.

 

Benfica zagra z FC Barceloną 2 października w trzeciej kolejce zmagań w grupie G, gdzie są także Celtic Glasgow oraz Spartak Moskwa. Rodrigo, dla którego jest to trzeci sezon w portugalskim klubie, spędził pierwszy rok na wypożyczeniu w Boltonie. W sumie zdobył 16 bramek dla drużyny „Orłów”.

 

W tym roku, po dwóch sezonach bez wygranej w lidze, napastnik powiedział, że jego zespół jest „zmuszony” do zdobycia mistrzostwa i rozegrania „dobrych spotkań w Europie”.

 

Piłkarz ocenił pozytywnie początek sezonu w wykonaniu jego drużyny mimo remisu z Bragą w pierwszym spotkaniu. Powiedział, że „poprawimy się bardziej” i (pod względem osobistym) oczekuje rozwijać się i zwiększyć swoją strzelecką wydajność. „Mam nadzieję, że zdobędę więcej goli niż w zeszłym sezonie, bo to byłby znak, że jestem lepszy. Jednak głównym celem jest to, żebym mógł na końcu rozgrywek powiedzieć, że jest lepiej niż gdy zacząłem sezon”, stwierdził.

 

Rodrigo trafił do Benfiki z Realu Madryt za sześć milionów euro. Młody zawodnik niedawno przedłużył kontrakt do 2019 roku, a klauzula jego wykupu wzrosła do 45 milionów euro.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/09/rodrigo-moreno-chcielismy-zmierzyc-sie-z-barca/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.