18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.1godz.16min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rosell: Barça to klub kataloński i catalanista

Rosell: Barça to klub kataloński i catalanista

Jak informowaliśmy wcześniej, dziś odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie, na którym podejmowane są ważne decyzje w sprawie życia Klubu oraz prezentowane różne podsumowania. Zgromadzenie, jak zawsze, rozpoczęło się od raportu przygotowanego i wygłoszonego przez prezydenta Sandro Rosella. Po tradycyjnej minucie ciszy w hołdzie socios zmarłym w poprzednim sezonie, prezydent przedstawił podsumowanie sezonu 2011/2012.

Sandro Rosell mówił o różnych sektorach Klubu. Na płaszczyźnie sportowej podkreślił rekordowy rok jeśli chodzi o liczbę zdobytych tytułów, na poziomie ekonomicznym położył nacisk na rekordowe przychody i zmniejszenie zadłużenia, na poziomie sportowym zaznaczył, że utrzymano ceny abonamentów na tej samej wysokości, a na poziomie instytucjonalnym podkreślił, że Barça ma 350 milionów kibiców na całym świecie. Na końcu odnosząc się do Fundacji FC Barcelona przypomniał, że instytucja ta ma odpowiedzialność społeczną i jej zadaniem jest poprawa warunków życia najbardziej potrzebujących.

Emocjonalna druga część

Raz jeszcze robiąc podsumowanie poprzedniego sezonu, Sandro Rosell chciał podzielić się z socios swoimi odczuciami po drugim roku sprawowania mandatu. Dokonał tego posługując się różnymi filmami, na których ukazano różne uczucia – poprzez dumę z bycia kibicem Barçy, która jest już jedną z największych międzynarodowych ikon futbolu, mająca własny niezaprzeczalny styl.

Prezydent FC Barcelony mówił też o poczuciu przynależności do klubu posiadającego zasady, zobowiązania i wartości, klubu, w którym każdy wie czym jest pokora aby godnie znosić porażki i przyjmować zwycięstwa, klubu, który ma najlepszych piłkarzy na świecie, których siła pozwala im przezwyciężać trudne sytuacje wewnątrz zespołu i cieszyć się jako grupa z indywidualnych osiągnięć.

FC Barcelona to kataloński klub

Jednym z najbardziej wyróżniających się i docenionych przez zebranych momentów była chwila, w której Rosell określił FC Barcelonę jako „klub kataloński i catalanista (zwolennik autonomii Katalonii – red.), który jest dumny ze swojej przeszłości, ze swojej historii oraz z osób, dzięki których walce i poświęceniu została zbudowana nasza teraźniejszość i fundamenty na przyszłość”.

W odniesieniu do ostatnich wydarzeń, a jednym z nich była manifestacja niepodległości Katalonii, Rosell powiedział jasno, że „instytucja ta zawsze pozostanie wierna swojej historii i swym poglądom. Zawsze broniliśmy prawa narodów do stanowienia o swojej przyszłości. Zawsze jesteśmy otwarci na świat, ale chcemy aby zrozumiano nas i zaakceptowano takich jakimi jesteśmy – Katalończyków”.

 

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Rosell chciał się także podzielić z socios tym jak ważna jest stuletnia historia FC Barcelony oraz satysfakcją z dobrze wykonywanej pracy przez canterę: „Na poziomie ekonomicznym jesteśmy bardzo rygorystyczni, aby w przyszłości móc sprostać wielkim projektom. Bez dobrej ekonomii, sport się skończy”, zapewniał prezydent Barçy.

Na koniec Rosell podkreślił zaangażowanie części społecznej FC Barcelony, której w podziękowaniu zadedykował jeden z filmów wideo.

Źródło: FCBarcelona.cat

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

mainXX:/2012/09/rosell-barca-to-klub-katalonski-i-catalanista/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.