2dn.12godz.58min.

Statystyki: FC Barcelona 2-0 Granada

FC Barcelona pokonała Granadę (2-0) i lideruje w tabeli La Liga z piętnastoma punktami na koncie. Poniżej prezentujemy kilka statystyk, liczb, ciekawostek i anegdot z sobotniego spotkania.

1)
FC Barcelona po 5. kolejce jest na pierwszym miejscu z kompletem 15 punktów. Natomiast Granada zajmuje 18. pozycję w rankingu z zaledwie dwoma punktami.

2) FC Barcelona i Granada spotkały się na Camp Nou w La Liga 19 razy. Bilans: 19 zwycięstw katalońskiej drużyny. Bramki: 71-18.

3) Barça rozegrała trzy spotkania na Camp Nou w tym sezonie: 3 zwycięstwa. Bramki: 8-1.

4) Barça rozegrała pięć spotkań w La Liga w tym sezonie: 5 zwycięstw: Bramki: 14-3.

5) Granada nigdy nie zdobyła żadnego punktu na Camp Nou. W ostatnim spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 5-3 dla drużyny prowadzonej wówczas przez Guardiolę.

6) Ostatnie siedem wizyt Granady na Camp Nou kończyło się wynikami: 2-0 w sezonie 2012-13; 5-3 w sezonie 2011-12; 3-0 w sezonie 1975-76; 2-1 w sezonie 1974-75; 4-0 w sezonie 1973-74; 3-0 w sezonie 1972-73 i 2-0 w sezonie 1971-72.

7) Tito Vilanova zadebiutował w La Liga pięcioma zwycięstwami z rzędu, pokonując Ljubiša Broćicia z sezonu 60/61, Terry”ego Venablesa z 84/85 i Van Gaala z 97/98.

8) Trener z Bellcaire wrócił na ławkę trenerską po dwóch spotkaniach zawieszenia.

9) Barça ma wielu kontuzjowanych w swojej kadrze: Puyol, Piqué, Iniesta, Abidal, Cuenca i Muniesa.

10) Barça zagrała w sumie 24 spotkania bez Puyola i Piqué w drużynie. 71% tych meczów zakończyło się zwycięstwem: 17 wygranych, 3 remisy i 4 porażki.

11) W zeszłym sezonie w spotkaniu z Granadą Leo Messi zdobył hat-tricka i pobił rekord Césara, stając się najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony.

12) Valdés jest jedynym piłkarzem FC Barcelony, który rozegrał wszystkie osiem oficjalnych spotkań w tym sezonie. Bramkarz nie stracił ani jednej minuty.

13) Pięć zwycięstw w pięciu pierwszych spotkaniach to najlepszy start La Liga FC Barcelony w historii klubu.

14) Cesc Fábregas jest jedynym piłkarzem z pola, który rozpoczął wszystkie spotkania w La Liga od pierwszej minuty.

15) FC Barcelona wykonała 701 podań, a goście 182.

16) Xavi Hernández, który grał zaledwie 41 minut, wykonał 62 podania. Trzykrotnie więcej od piłkarza Granady, który miał ich najwięcej (Orellana – 22).

17) Alex Song i Javier Mascherano odebrali najwięcej piłek, odpowiednio 13 i 12.

18) David Villa zagrał po raz pierwszy w wyjściowym składzie w oficjalnym spotkaniu u Tito Vilanovy.