Sześć milionów euro więcej do wygrania w Lidze Mistrzów

Sześć milionów euro więcej do wygrania w Lidze Mistrzów

Liga Mistrzów, która rozpoczyna się już dziś będzie miała dodatkową motywację dla klubów – pieniądze. UEFA zwiększyła nagrody dla zespołów, więc dla przykładu zwycięzca w sezonie 2012/13 może otrzymać nawet 37,4 miliona euro.


Wartością maksymalną w ubiegłym sezonie było 31,5 miliona euro, więc kwota ta wzrosła o 5,9 miliona euro. Aby spełnić ten plan należy wygrać wszystkie sześć spotkań grupowych, gdzie każde nagradzane jest 1 milionem euro. W innym wypadku kwota ostateczna dla zwycięzcy zmniejszy się.

 

Wzrost wszystkich nagród


Okazuje się jednak, że UEFA zwiększyła kwoty nagród w każdej z kategorii, w których są przyznawane. Każda drużyna, która zakwalifikowała się do fazy grupowej otrzyma 8,6 miliona euro, czyli 1,4 więcej niż w ubiegłym roku. W tej fazie każde wygrane spotkanie oznacza zysk w wysokości miliona euro (było 800 000 euro), podczas gdy remis jest równoważny z dochodem 0,5 miliona euro (było 400 000 euro).

 

Drużyny, które awansują do 1/8 finału otrzymają po 3,5 miliona euro (było 3), a gdy dostaną się do 1/4, 3,9 miliona euro (było 3,3). Półfinaliści zarobią dodatkowe 4,9 miliona euro. W ostatnim sezonie FC Barcelona, Real Madryt, Chelsea Londyn i Bayern Monachium otrzymali po 4,2 miliona euro.

 

Mniej pieniędzy dla finalisty


Jedyną nagrodą, która została zmniejszona, jest ta dla finalisty, czyli przegranego w wielkim finale. W zeszłym roku Bayern Monachium otrzymał za drugie miejsce 5,6 miliona euro, a teraz można liczyć na kwotę 3,5 miliona euro. Dla zwycięzcy przewiduje się kwotę 10,5 miliona euro. Dla porównania, Chelsea Londyn w sezonie 2011/12 otrzymała za wygranie Ligi Mistrzów 9 milionów euro.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB