Girona FC vs FC Barcelona
0dn.19godz.48min.
12.70 X3.75 22.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Trzecie zwycięstwo Barçy Intersport (36-21)

Zespół Xaviego Pascuala bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon i w piątkowe popołudnie zespół Barçy Intersport odniósł trzecie zwycięstwo. Tym razem pokonał Academia Octavio w Palau Blaugrana. Dzięki temu zwycięstwu Barcelona zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i powiększyła przewagę nad innymi zespołami ligi ASOBAL.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy, poświęconej zmarłemu Lluísowi Franquesie, byłemu piłkarzowi ręcznemu Barcelony.

Właściwy mecz rozpoczął się bez odpowiedniego rytmu. Po pierwszych piętnastu minutach nie było dobrej wymiany piłki i zbyt wielu strzelonych goli, dlatego ciągle utrzymywał remisowy wynik (7:7). Zawodnicy Academii Octavio objęli nawet prowadzenie 8:7. To trochę zaniepokoiło graczy Barcelony. Jednak po pierwszych 20 minutach ciągle był remis 10:10. Na szczęście od tego czasu gra przechyliła się na stronę zawodników Xaviego Pascuala, którzy zdobyli siedem punktów w siedem minut nie tracąc przy tym ani jednej bramki.

Spotkanie właściwie zakończyło się po pierwszej połowie. W drugiej już brakowało emocji, a Octavio wyglądało jakby straciło wszystkie siły. Ogromnie była widoczna różnica klas pomiędzy oboma zespołami. Przykładem może być jedna z akcji w 40 minucie, kiedy to widniał wynik 23:12. Wtedy to Barça grała w osłabieniu po wykluczeniu dwóch graczy – Rutenki i Straňovskiego. Nawet wtedy Šarić zdołał zatrzymać strzał z bliskiej odległości i Rocas umieścił piłkę z biodra na 24:12.

W końcowych minutach Barça podkreśliła swoją wyższość i powiększyła swoją przewagę do 15 bramek, z których ostatnią zdobył Straňovský z siedmiu metrów. Dzięki tej wygranej Barcelona Intersport utrzymała wspaniały rekord trzech wygranych ligowych spotkań z rzędu.

Šterbik i Šarić – bramkarze pierwszej drużyny po raz kolejny pokazali wielką klasę i znacznie przyczynili się do odniesienia zwycięstwa na własnej hali. W pierwszej połowie na pozycji bramkarza występował Šterbik, który obronił 8 piłek i miał 42% skuteczności. W drugiej części spotkania nastąpiła zamiana i bronił Šarić, który zdołał zatrzymać siedem strzałów i miał 41% skuteczności.

Skład zespołów (strzelone bramki)

36 – FC Barcelona Intersport: Šterbik (Šarić), Juanín (2), Sorhaindo (4), Sarmiento (5), Montoro (4), Aguirrezabalaga (3), Rocas (5), Entrerríos (2), Gurbindo (3), Jernemyr, Rutenka (3), Straňovský (3, 1p), Viran Morros (2) i David Balaguer.

21 – Academia Octavio: Jorge García (Chantada), Vargas, Dasilva, Kallman (4), Javier Fernández (5), Hermida (5), Víctor Frade (1), Alemany, Cacheda (1), José Ángel Fernández (2p) i Polakovic (3).
Sędziowie: Ballano Dueñas i Belloso Pérez.

Wykluczenia

Barcelona Intersport: Sorhaindo (13″), Rutenka (40″, 52″) i Straňovský (40″)

Academia Octavio: Vargas (16″) i Dasilva (32″)

Bramki

Pierwsza połowa: 3:1, 5:4, 7:7, 11:10, 14:10, 19:11
Druga połowa: 20:12, 23:12, 25:14, 28:16, 31:18, 36:21

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy piłce ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

Źródło: FCBarcelona.cat / MundoDeportivo.com