1dn.4godz.56min.

Trzy gole Afellaya przeciwko Erndtebrück

Pomimo międzynarodowej przerwy na spotkania reprezentacji, Schalke 04 rozegrało spotkanie towarzyskie z TuS Erndtebrück. Nowa drużyna Afellaya wygrała 6-0, a Holender strzelił trzy bramki.

Dla Ibrahima Afellaya był to debiut w wyjściowej jedenastce Schalke. Warto jednak zaznaczyć, że drużyna w spotkaniu towarzyskim była złożona głównie z piłkarzy rezerwowych i tych, którzy nie udali się na zgrupowania swoich reprezentacji narodowych.

Holender wpisał się na listę strzelców już w 8. minucie meczu. Sergio Escudero podał piłkę do Afellaya, a ten po kilku metrowym sprincie z piłką przy nodze, pokonał bramkarza Erndtebrück. Kolejne dwa gole były autorstwa Chinedu Obasisa i po niewiele ponad pół godziny, Schalke prowadziło już 3-0. Bramkę przed przerwą zdobył jeszcze Meyer.

Wypożyczony z FC Barcelony piłkarz ponownie wpisał się na listę strzelców w 53. minucie spotkania. Holender wykorzystał wtedy bardzo dobre podanie krzyżowe od Johannesa Burka. Trzy minuty przed końcem, Ibi ustalił wynik spotkania na 6-0 i ustrzelił swojego pierwszego hat-trica w barwach niemieckiego klubu

Erndtebrück: von der Heiden (62. Böcher) – Matuwila, Wahl (46. Wadolowski), Gelber (46. Acker), Leicher (46.Schneider) – Burk (61. Markow), Maser (61. Öncü), Ziegler (78. Genc), Hinkel (70. Diehl) – Dreisbach (46. Stein), Waldrich (70. Czornik)

Schalke: Unnerstall – Uchida (46. Neustädter), Ayhan, Metzelder, Escudero – Höger, Moritz, Borgmann – Afellay, Obasi, Meyer

Bramki: 0:1 Afellay (8.), 0:2 Obasi (22.), 0:3 Obasi (33.), 0:4 Meyer (35.), 0:5 Afellay (53.), 0:6 Afellay (87.)

Źródło: Własne / Schalke04.de

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/09/trzy-gole-afellaya-przeciwko-erndtebrueck/