Villarrubí chce koszulek w barwach senyery

Villarrubí chce koszulek w barwach senyery

Narodowy Dzień Katalonii to dla wszystkich Katalończyków dzień niezwykły, także dla wszystkich instytucji, które są częścią ich kraju – w tym FC Barcelona. To wydarzenie, podczas którego cała Barcelona jest w całości pokryta czerwono-złotymi barwami katalońskiej senyery, której barwy ma przyjąć wyjazdowy komplet Barçy w sezonie 2013/2014.

W poniedziałek informowaliśmy Was o tym jak kataloński Sport dowiedział się, że właśnie wyjazdowe koszulki mają być w barwach senyery, a dzień później można było spotkać wielu Katalończyków noszących koszulki Barçy właśnie w takich kolorach. Na wczorajszych manifestacjach można było dostrzec różne wersje koszulek w różnych miejscach – od parku Ciutadlla po Palau Blaugrana.

Zaskoczenie, niezwykle pozytywne, wśród obywateli Barcelony po poznaniu projektu nowej koszulki było ogromne. Równie dobrze zareagowały na to osoby związane z polityką (katalońską oczywiście), które pochwaliły inicjatywę klubu. Na komentarze z samego otoczenia Barçy także nie musieliśmy długo czekać.

Wiceprezydent FC Barcelony, Carles Villarrubí, został wyznaczony do wygłoszenia krótkiego przemówinia po tym jak delegacja Klubu złożyła pod pomnikiem Rafaela Casanovy wieniec uforomwany w kształt herbu Barçy. Nie zabrakło oczywiście pozytywnych słów na temat poniedziałkowych doniesień. Wiceprezyent był niezmiernie zadowolony z poparcia jakie otrzymała FC Barcelona od chwili, w której pojawiła się pierwsza informacja o nowych wyjazdowych koszulkach: „Wszyscy nam gratulowali, to nie jest temat, który został już całkowicie rozwiązany, ale rzeczywiście, otrzymaliśmy prawdziwą lawinę gratulacji”, przyznał Villarrubí.

Dodał też, że „osobiście chciałbym aby tak się stało”. Wyznał także, że ze strony FC Barcelony nie doszły do niego żadne skargi w związku z projektem koszulki: „Sądzę, że ogólnie pomysł przypadł do gustu, także zawodnikom, ponieważ nic nie wiem o negatywnych reakcjach w tej sprawie”. Jednakże spoglądając na zdjęcia, wiceprezes przyznał, że obecnie projekt „nie jest jeszcze gotowy” i czeka się aż Nike wprowadzi niezbędne modyfikacje aby koszulka mogła być naprawdę wyjątkowa.

Wypowiedzi udzielił także Joan Laporta, który jest „za tym żeby na projekcie Barçy widać było Katalonię. Katalońskość tego klubu jest widoczna w jego historii, a z Barcelony powinno promować się język, instytucje i kulutrę katalońską”.

Źródło: Sport.es

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB