Xavi: Moja największa motywacja to słowo FUTBOL

Xavi: Moja największa motywacja to słowo FUTBOL

Zdobywca Nagrody Księcia Asturii (razem z Ikerem Casillasem), Xavi Hernández, rozmawiał z dziennikarzami programu Primertoc w RAC1. Poniżej prezentujemy wypowiedzi pomocnika FC Barcelony.

Na początek Xavi chciał podziękować wszystkim za otrzymanie Nagrody Księcia Asturii: „Jestem bardzo szczęśliwy z wyróżnienia. Jest to uznanie dla naszej pracy i naszej przyjaźni”.

Kolejnym tematem poruszonym przez dziennikarzy była aktualna FC Barcelona, czyli ta pod wodzą nowego trenera, Tito Vilanovy. Xavi stwierdził, że „Tito jest trenerem bardzo jasnym technicznie” i dodał: „Zawsze chce grać systemem 4-3-3 i trudno będzie grać trójką obrońców”.

„Mamy bardzo dobrą generację piłkarzy w Barçy, aby wygrywać tytuły w kolejnych latach”, wyraził swoje nadzieje pomocnik, który po chwili dodał: „Moja największa motywacja to słowo FUTBOL”.

Nie zabrakło pytania na temat „piłkarskiej emerytury”. Xavi wyraził się jasno: „Czuję się świetnie fizycznie, ścięgna nie bolą mnie i czuję się o wiele lepiej niż w zeszłym sezonie”.

Pomocnik FC Barcelony wyraził także swoją opinie dotyczącą kolegi z klubu oraz reprezentacji Hiszpanii: „Cesc jest w optymalnej formie w Barçy. Gdyby trafił w spotkaniu z Valencią, gdy przerzucał piłkę nad bramkarzem, nie byłoby tematu”.

Na końcu, Xavi został zapytany o „smutek Cristiano”. „Szczerze mówiąc nie pytałem Ikera o Cristiano. Nie jestem zainteresowany”, odpowiedział stanowczo pomocnik.

Źródło: RAC1

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB