04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.10godz.41min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Znamy terminy wręczenia Złotej Piłki i Złotego Buta

Znamy terminy wręczenia Złotej Piłki i Złotego Buta

Gala wręczenia nagród FIFA odbędzie się na początku stycznia, czyli tuż po pierwszym ligowym spotkaniu w nowym roku, w którym Barça zmierzy się z Espanyolem.

Złota Piłka za rok 2012 zostanie wręczona 7 stycznia 2013 roku w Zurychu, zaś lista finalistów tej prestiżowej nagrody zostanie ogłoszona już w grudniu.

Już pod koniec października, najprawdopodobniej 25 lub 26, z rąk ESM zostanie wręczone inne trofeum – Złoty But. Ta nagroda jest przyznawana najlepszemu strzelcowi z wszystkich lig europejskich. W tym roku ten zaszczyt przypadnie Messiemu. W sezonie 2012/2013 napastnik Barcelony zdobył ponad 50 bramek, co spowodowało, że wygrał tę rywalizację.

Można się spodziewać, że wśród finalistów Złotej Piłki znajdzie się trójka: Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Andrés Iniesta, czyli piłkarze walczący o trofeum UEFA dla najlepszego gracza w Europie w sezonie 2011/2012. Pod koniec sierpnia odbyło się oficjalne głosowanie, w którym ostatecznie zwyciężył zawodnik Barcelony – Andrés Iniesta.

Ostateczne rozdanie nagród FIFA odbędzie się tuż po derbowym spotkaniu pomiędzy Barceloną a Espanyolem, które najprawdopodobniej będzie miało miejsce 5 lub 6 stycznia nowego roku, czyli zaraz po przerwie świątecznej.

Warto pamiętać, że FIFA ogłosi pełną listę 23 kandydatów do zdobycia Złotej Piłki w dniu 30 listopada w São Paulo, kiedy to poda również informacje na temat Pucharu Konfederacji. Odbędzie się on w Brazylii w czerwcu przyszłego roku, z udziałem reprezentacji Hiszpanii.

Przewiduje się, że podczas gali zostanie wręczone również trofeum dla najlepszego trenera, a wśród kandydatów znajdzie się Pep Guardiola, dzięki czemu zostaną uwydatnione jego wcześniejsze nagrody zdobyte z Blaugraną.

Co do „Złotego Buta”, to dokładna data uroczystości będzie podana w najbliższym czasie. Tak jak miało to miejsce w 2010 roku, Messi otrzyma trofeum w starej fabryce Damm Barcelona.

Warto przypomnieć, że 23 października odbędzie się spotkanie Celtic-Barça w ramach Ligi Mistrzów a w weekend 27 lub 28 tego samego miesiąca mecz Rayo-Barça.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

>

mainXX:/2012/09/zlota-pilka-zostanie-wreczona-7-stycznia-2013r-a-zloty-but-pod-koniec-pazdziernika/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.