31.12.2022, g. 01:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Espanyol
Do meczu pozostało:
20dn.14godz.35min.
11.22 X6.60 211.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

100 dni Tito Vilanovy

100 dni Tito Vilanovy

Dla każdego prezydenta danego klubu czy kraju przysługuje 100 dni łaski. Tito Vilanova nie jest nim, a jest trenerem pierwszej drużyny FC Barcelony – nie brakowało mu więc 100 dni z przejawami krytyki.


Tito Vilanova ma za sobą 100 dni, jako pierwszy trener FC Barcelony, licząc od dnia pojawienia się w swoim biurze, które znajduje się w jego przypadku w Ciutat Esportiva. Od tego 16 lipca, kiedy to odbył się pierwszy trening pod jego dowództwem, stwierdził on jedną rzecz bardzo wyraźnie: „Wszystkie porównania do Pepa Guardioli skazują mnie na porażkę”. Tito uważa, że Pep przeszedł do historii po zdobyciu 14 z 19 trofeuów w ciągu czterech lat pracy.

 

To był jeden z nielicznych momentów, które przypominały Tito o Pepie, bo potem nastąpił czas wprowadzania swojej własnej lini pracy. Z szacunkiem, ale bezpośrednio mówił o pracy sędziów i harmonogramie rozgrywek… podobnie, jak to miło miejsce w sobotę, kiedy drużyna musiała grać w 10…

 

Jego styl gry uważa się za podobny do poprzednika, ale wielu obserwatorów zauważyło coś nowego. Bardziej bezpośrednią grę, mniej kontrolowaną. Statystycznie, z siedmioma zwycięstwami i jednym remisem, Tito Vilanova może pochwalić się najlepszym startem w historii FC Barcelony, a także najlepszych otwarciem sezonu w wykonaniu hiszpańskiego trenera.

 

Do tego należy dodać dwie wygrane w dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów. Jak dotąd, najgorszym momentem był rewanż w Superpucharze Hiszpanii przeciwko Realowi Madryt. Jego drużyna przegrywała 0-2 i straciła zawodnika. Mecz zakończył się 2-1. FC Barcelona straciła tytuł, ale odzyskała dumę.

 

Dziś wszyscy widzą 8 punktów przewagi nad Realem Madryt. Tito przypomniał również, że to FC Barcelona jest najlepszym klubem na świecie w tym roku. Porównania z Pepem się nie kończą, ale fakt jest faktem – Tito zaczął lepiej niż ktokolwiek inny.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.