3dn.6godz.15min.

Alba pierwszym, który trafił do dwóch bramek od czasów Kluiverta

Jordi Alba to w FC Barcelonie pierwszy od 2003 roku zawodnik, który w jednym meczu zdobył gola dla swojego zespołu i gola samobójczego. Po raz ostatni takim „wyczynem” popisał się Patrick Kluivert.

Jordi Alba podczas wczorajszego meczu na Riazor otworzył i zamknął wynik spotkania. Najpierw zdobył szybkiego gola na 0-1 dla FC Barcelony po asyście Ceska, ale w 79. minucie został zmuszony do błędu i trafił do bramki Víctora Valdésa zdobywając bramkę na 4-5 dla Deportivo. Poniżej zamieszczamy wideo z obiema bramkami.

Ostatni raz podobna sytuacja miała miejsce 18 maja 2003 roku w meczu Barcelony z Mallorką. Zdobywcą dwóch bramek był Patrick Kluivert, który najpierw trafił do własnej bramki w 22. minucie, a następnie doprowadził do remisu 50 minut później. Ostatecznie Barcelona wygrała to spotkanie 2-1.

Wczoraj podobnym wyczynem popisał się także Wayne Rooney, który najpierw zdobył gola samobójczego podczas obrony rzutu rożnego w 11. minucie meczu, jednak zrehabilitował się zdobywając gole w 27. i 65. minucie meczu. Tego wieczora Manchester United ograł Stoke 4-2.

Źródło: Mundo Deportivo