1dn.13godz.49min.

Barça nie straciła czterech goli w ostatnich 218 meczach

Deportivo to pierwszy zespół od 218 spotkań, który czterokrotnie trafiał do bramki w oficjalnym spotkaniu Katalończyków.

Barça nie straciła czterech bramek od spotkania z Atlético Madryt na Vicente Calderón 1 marca 2009 roku. Choć zdołała zdobyć trzy gole to ostatecznie poniosła porażkę.

W tamtym spotkaniu Barcelona prowadziła już nawet 2:0 po trafieniach Henry’ego i Messiego. Jednak przeciwnicy nie poddawali się łatwo i po golach Diego Forlána i Sergio Agüero na tablicy wyników widniał remis.

W drugiej połowie Thierry Henry zdobył swoją drugą bramkę i Barça wyszła ponownie na prowadzenie. Niestety pięć minut później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który pewnie został wykorzystany przez Diego Forlána. O ostatecznym zwycięstwie Atlético zadecydowała druga bramka Agüero w 89 minucie.

Deportivo La Coruña jest więc kolejnym klubem, który czterokrotnie pokonał Barçę. Warto zauważyć, że dla Deportivo taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy w lidze, a po raz drugi w swojej historii.

Do tej pory klub właśnie przegrał spotkanie, w którym strzelił cztery gole, 11 września 1955 roku podczas wizyty w Murcji (5:4). Pahiño logró zdobył trzy gole i jednego Juan López.

Cztery bramki na swoim koncie miało Deportivo w meczu przeciwko Realowi Sociedad w pomyślnym dla siebie sezonie 1949/50. Jednak wtedy przeciwnicy zdobyli taką samą liczbę goli, więc całe spotkanie zakończyło się remisem 4:4.

Porażka z Barceloną to czwarty przegrana Deportivo w tym sezonie. Klub znajduje się w strefie spadkowej z zaledwie sześcioma punktami zdobytymi w ośmiu meczach.