04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
5dn.15godz.1min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cel Valdésa: Zachować czyste konto z Deportivo

Cel Valdésa: Zachować czyste konto z Deportivo

Bramkarz z L’Hospitalet będzie chciał zachować czyste konto przeciwko galicyjskiej drużynie, aby móc myśleć i walczyć o szóste Trofeum Zamora dla najlepszego portero Primera División.


Czternaście straconych bramek w spotkaniach ligowych przeciwko Deportivo de La Coruña. Galicyjska drużyna jest jednym z zespołów, który nie oszczędza bramkarza FC Barcelony. Víctor Valdés w każdym z tych spotkań wyciągał piłkę z siatki.

 

Z tego też powodu, portero katalońskiego klubu już myśli o sobotnim spotkaniu. Ma jeden cel: zachować czyste konto na Riazor i liczyć na utratę bramek przez Willy Caballero i Aoute. Na chwilę obecną bramkarz Málagi prowadzi w klasyfikacji Trofeum Zamora, które jest kolejną motywacją dla Víctora.

 

Trofeum Zamora przyznawane jest bramkarzowi, który podczas całego sezonu Primera División wpuścił najmniejszą ilość bramek. Jeżeli Valdés byłby takim w sezonie 2012/13, otrzymałby nagrodę po raz szósty w swojej karierze, co jest absolutnym rekordem. Na chwilę obecną on i Ramallets posiadają po pięć trofeów.

 

Víctor Valdés w tym sezonie nie dał się pokonać jedynie piłkarzom Valencii oraz Granady. W pozostałej piątce spotkań uzbierał już siedem straconych bramek. Cała drużna Tito Vilanovy liczy na to, że z Riazor uda się przywieźć nie tylko trzy punkty, ale i także czyste konto „z tyłu”.

 

Źródło: Sport.es

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

mainXX:/2012/10/cel-valdesa-zachowac-czyste-konto-z-deportivo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.