3dn.6godz.32min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Cesc: Zdobycie trzech punktów było najważniejsze

Pomocnik FC Barcelony, Cesc Fábregas, był jednym z bohaterów katalońskiego klubu w spotkaniu z Deportivo na Riazor (4-5). Piłkarz ten zaliczył trzy asysty, co jest niesamowitym osiągnięciem – pierwszym takim w tym sezonie La Liga.

Cesc Fábregas był jednym z wyróżniających się zawodników na boisku przeciwko Deportivo la Coruña ostatniego wieczoru. Grał w środku pola, prezentował stałą wydajność i zaliczył trzy asysty. Po szybkim prowadzeniu 3-0, Barça zmniejszyła swoją przewagę, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale pomocnik powiedział, żew ogóle nasza pierwsza połowa była doskonała. Z wyjątkiem kilku dramatów, ale zdominowaliśmy ją i mieliśmy lepsze skrzydła”.

Zawsze byłem pewny moich zdolności i pracuję bardzo ciężko. Od początku sezonu czułem się bardzo wygodnie w tym systemie gry”, powiedział Cesc. Pytany o kontrowersyjne decyzje arbitra, pomocnik powiedział tylko, że „te rzeczy są częścią futbolu„.

Katalończyk skomentował, że „zdobyliśmy trzy punkty, a to było bardzo trudne, ale jasne jest, że musimy przeanalizować cztery bramki, które straciliśmy”. W drugiej połowie Tito zdecydował się zmienić Cesca i wpuścić za niego Xaviego, aby dać pomocy więcej posiadania piłki. Na temat tej decyzji, Cesc powiedział: „Kiedy Xavi wchodzi za Ciebie, możesz tylko usiąść, cieszyć się piłką nożną i uczyć się”.

Źródło: FCBarcelona.cat