29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.6min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historia stoi po stronie Barçy i Madrytu

Historia stoi po stronie Barçy i Madrytu

Barcelona mierzyła się z Alavés czterokrotnie, a Alcoyano tylko raz stanęło na drodze Madrytu w walce o Puchar Króla. Za każdym razem górą byli odpowiedznio Katalończycy i madrytczycy.

Pierwszy pojedynek między Barceloną i Alavés miał miejsce w sezonie 1927/28, a Barcelona wygrała dwumecz w sumie 8-0. Dwa sezony później również Blaugrana była górą osiągając wynik 5-3 w dwumeczu.

Później dopiero w sezonie 1977/78 oba zespoły spotkały się ponownie. Barcelona wygrała skromnie 2-1, co dało jej przepustkę do półfinału. Ostatnim pojedynkiem obu drużyn był mecz w 1/8 finału w sezonie 2006/07, w którym mogliśmy oglądać świetne zawody w wykonaniu Javiera Savioli, który w sumie zdobył pięć goli.

Jeśli chodzi o zmagania ligowe, nie było ich wiele, ale warto także odnotować te wyniki, które są oczywiście korzystne dla FC Barcelony. Rozegrano 22 spotkania między Barçą a Alaves, z czego 13 wygrali Katalończycy, jedynie 4 Baskowie, a pięciokrotnie zapadał wynik remisowy.

Z kolei Real Madryt został skojarzony z Alcoyano. W Copa del Generalísimo w 1946 roku miał miejsce jedyny w historii tego turnieju mecz pomiędzy oboma zespołami. Pierwszy mecz w Alcoy zakończył się remisem 2-2, jednak w Madrycie Real wygrał 2-0 i awansował.

W lidze natomiast oba zespoły mierzyły się także dosyć rzadko – miało to miejsce zaledwie osiem razy. W czterech spotkaniach wygrał Madryt, w dwóch Alcoyano, a dwa pozostałe zakończyły się remisem.

Źródło: Mundo Deportivo

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

mainXX:/2012/10/historia-stoi-po-stronie-barcy-i-madrytu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.