2dn.0godz.59min.

Hiszpania U21 gromi Danię

Cztery gole Rodrigo i jeden Isco pozwoliło Hiszpanii U21 na wygranie pierwszego spotkania z Danią U21. Jest to pierwszy ważny krok w stronę Mistrzostw Europy U21 w 2013 roku, rewanż już 16 października.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii do lat 21, Julen Lopetegui, zdecydował, że w wyjściowym składzie znajdzie się czwórka zawodników FC Barcelony. Trzech z nich to obrońcy: Montoya, Bartra oraz Planas. Swoje miejsce w jedenastce znalazł także Cristian Tello.

Wielkie strzelanie rozpoczęło się w 15. minucie spotkania, kiedy to Rodrigo zdobył pierwszego gola po podaniu od Tello. Ten niesamowity piłkarz Benfiki w ciągu kolejnych pięciu minut dołożył jeszcze dwie bramki i Hiszpania po pierwsze połowie prowadziła 3-0.

W drugiej połowie na bramkę trzeba było czekać do 66. minuty. Jednakże pięć minut wcześniej z boiska zszedł Tello, a za niego na murawie pojawił się Sarabia. Strzelcem czwartej bramka dla Hiszpanii był ponownie Rodrigo. Isco ustalił wynik na 5-0 wykorzystując rzut karny na niespełna dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Trener pozwolił jeszcze zagrać Deulofeu, który miał zaledwie sześć minut na pokazanie się.

Hiszpania U21 5-0 Dania U21

Hiszpania: De Gea, Montoya, Bartra, I. Martinez, Planas, Oriol, Illarramendi, Isco, Muniain (Deulofeu, 84″), Tello (Sarabia, 61″), Rodrigo (Álvarez, 74″)

Dania: Onnow, Feng, Vastergaard, Jorgensen, Kirkeskov; Ålbæk (Hoegh, 82″), Delaney, Christiansen (Braithwalte, 63), Kusk; Emil Larsen, Helenius

Bramki: 1-0, Rodrigo (15 „); 2-0, Rodrigo (17”); 3-0, Rodrigo (20 „); 4-0, Rodrigo (66″); 5-0, Isco (78”, karny)

Źródło: Własne / FCBarcelona.cat