1dn.6godz.16min.

Hiszpania U21 pokonuje Danię i awansuje na Mistrzostwa Europy

Reprezentacja Hiszpanii U21 po raz drugi pokonała Danię – tym razem 3-1. Dzięki dwóm zwycięstwom ekipa Julena Lopeteguiego awansowała do Mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się w przyszłym roku w Izraelu.

W wyjściowym składzie reprezentacji Hiszpanii znalazło się trzech zawodników FC Barcelony: Carles Planas, Martin Montoya oraz Cristian Tello. Na ławce rezerwowych zasiedli: Gerard Deulofeu oraz Sergi Roberto. Z powodu kontuzji z kadry został wykluczony Marc Bartra.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5-0 drużyny Julena Lopeteguiego, drugie także nie przyniosło niespodzianki i La Rojita wygrała 3-1 po bramkach Muniaina i Álvaro Vázqueza (dwie). Warto zaznaczyć, że przy pierwszym golu czynny udział miał Cristian Tello, a asysta została zapisana na konto Montoyi.

Trójka zawodników, która pojawiła się od pierwszej minuty na murawie, zagrała całe spotkanie. W 65. minucie meczu na boisku pojawił się Sergi Roberto, który zastąpił Illarramendiego. Dzięki dwóm wygranym z Danią, reprezentacja Hiszpanii awansowała na Mistrzostwa Europy U21, które odbędą się w przyszłym roku w Izraelu. Poza gospodarzami i wspominaną La Rojta, zagrają także: Anglia, Niemcy, Włochy, Holandia, Norwegia i Rosja.

Dania 1-3 Hiszpania

Dania: Ronnow, Nielsen, Jorgensen, Hoegh, Kirkesov, Delaney, Fischer (Kusk), Albaek, Braithwaite (Helenius), Christiansen, Laudrup (Gundelach).

Hiszpania: De Gea, Montoya, Amat, Martínez, Planas, Romeu (Camacho), Illarramendi (Sergi Roberto), Isco, Tello, Muniain (Pablo Sarabia), Álvaro Vázquez.

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska). Kartki: Isco (min. 30), Albaek (min. 31), Jordi Amat (min. 68), Christiansen (min. 75)

Bramki: 0-1, min. 22, Muniain; 0-2, min. 61, Álvaro Vázquez; 1-2, min. 90, Christiansen; 1-3, min. 92, Álvaro Vázquez.