01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-10godz.-18min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Iniesta: Chcemy wygrywać

Iniesta: Chcemy wygrywać

Andrés Iniesta udzielił krótkiego wywiadu dla GolT, w którym jasno określił ambicje katalońskiego zespołu.

 

„Zwyciężanie z meczu na mecz jest bardzo trudne. Ciężko ciągle grać na tym samym poziomie, wszystko jest bardzo skomplikowane. Lecz na tym polega wyzwanie, któremu ciągle staramy się sprostać”, powiedział pomocnik FC Barcelony.

 

Wszystkie te „tłuste lata” zawidzięczamy Pepowi Guardioli, który doprowadził drużynę na sam szczyt. Teraz powtóżenie jesgo osiągnięcia graniczy z cudem, ale zawodnik urodzony w Fuentealbilli jest optymistą i wierzy w dalsze odnoszenie sukcesów: „Będzie nam go brakowało. Pep to wspaniały trenere, ale przede wszystkim człowiek. Wszystkie chwile z nim miło wspominamy, jego sposób trenowania bardzo nam odpowiadał. Wiele się nauczyliśmy, dlatego teraz musimy pokazać, że ciągle stać nas na grę na najwyższym poziomie”.

 

Teraz, Iniesta jest jednak skoncetrowany na odzyskaniu mistrzostwa Hiszpanii przez FC Barcelonę: „Nie lubię gdy ktoś mówi, że w Hiszpanii są tylko dwie drużyny. Wygranie całej ligi jest niesamowicie trudne. Nie ma tu ekip słabych, z którymi gra się łatwo, wszystkie sa bardzo wymagające i zdobycie trzech punktów jest na prawdę trudne. Naszym celem jest teraz odzyskanie mistrzostwa i zrobimy ile się da, aby nasz plan się ziścił”.

 

W obecnej chwili Andrés przeżywa najlepszy okres w swojej karierze. Iniesta został doceniony na arenie europejskiej, bo otrzymał on tytuł najlepszego piłkarza Europy wyprzedzając swojego kolegę Leo Messiego i Portugalczyka Cristiano Ronaldo.

 

„Zawsze daje z siebie sto procent, staram się zawsze grać najlepiej jak potrafię, bo chcę aby mój klub odnosił sukcesy. Otrzymanie tytułu najlepszego piłkarza w Europie bardzo mnie cieszy. To wyróżnienie zawdzięczam wszystkim w klubie, bo bez nich nie byłoby mnie tutaj. Jesteśmy jedną, wielką rodziną”, powiedział szczęśliwy pomocnik FC Barcelony.

 

Na końcu swojego wywiadu powiedział kilka słów na temat wygrania przez Hiszpanię Mistrzostwa Europy na ziemach polskich i ukraińskich. Dla niego było to spełnienie marzeń, bo wygrał on już wszystkie możliwe puchary.

 

„Zdobycie Mistrzostwa Europy wiele dla mnie, jak i dla moich kolegów znaczy. To coś wspaniałego. Osiągnęliśmy to ciężką pracą i wytrwałością. Momentami było na prawdę trudno, ale stanowimy zespół co według mnie jest najważniejsze. Mimo wszystko my ciągle chcemy wygrywać i grać na najwyższym poziomie”, powiedział Don Andrés.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/10/iniesta-chcemy-wygrywac/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.