2dn.17godz.9min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Kolejne zwycięstwo Barçy B

FC Barcelona B pokonała wczoraj 3:0 Sporting Gijón na własnym boisku. Gole zdobywali Luis Alberto, Dongou oraz Joan Àngel Román. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Cuéllara.

Barça B odniosła kolejne zwycięstwo na Mini Estadi, tym razem rywalem była drużyna Sportingu Gijón. To było ważne zwycięstwo po porażce w zeszłym tygodniu przeciwko Córdobie. Blaugrana od początku meczu dominowała, a posiadanie piłki wynosiło około 75%, ale to goście jako pierwsi stworzyli sobie dogodne okazje.

Oiera starali się pokonać Sangoy, Trejo oraz David Rodríguez. Jednakże, kluczowy moment dla całego spotkania miał miejsce po pół godzinie gry, kiedy to bramkarz gości, Cuéllar, otrzymał czerwoną kartkę za faul na Dongou. Po tej sytuacji Grimaldo był bliski pokonania rezerwowego golkipera Gijón. Barça B jeszcze bardziej zdominowała swoich rywali i cztery minuty później Luis Alberto strzałem z dystansu wyprowadził Dumę Katalonii na prowadzenie. Przed przerwą Oier musiał jeszcze kilka razy interweniować, aby Barcelona mogła zejść z boiska ze stanem 1:0.

Druga połowa źle się rozpoczęła dla gospodarzy, gdyż Patric sprokurował rzut karny, ale na szczęście David Rodríguez strzelił w słupek. Dziesięć minut później Dongou z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki i tym samym pozwolił swoim kolegom na spokojniejszą grę. Podopieczni Eusebio rozgrywali piłkę w swoim stylu i starali się zdobyć trzeciego gola. Udało się to w 85. minucie, a dokonał tego Joan Àngel Román. Wygrana 3:0 powoduje, że Barcelona B znajduje się na czwartej pozycji w Segunda División z szesnastoma punktami na koncie.

FC Barcelona: Oier, Patric, Sergi Gómez, Lombán, Grimaldo, Illie, Rafinha, Luis Alberto (min 75), Kiko Femenía (min 87), Lobato (min 62) i Dongou.

Rezerwowi: Masip, Balliu, Espinosa (min 75), Gus Ledes, Quintillà, Miguel Baza (min 87) i Joan Román (min 62).

Sporting de Gijón: Cuéllar, Mandi, Sangoy, Gregory, Iván Hernández, Canella, David Rodriguez, Carmona (min 35), Trejo, Barrera i Luis Hernández.

Rezerwowi: Juan Pablo (min 35), Orfila, Ricardo, Carmelo (min 73), Juan Muñiz, Bilić i Mendy (min 73).