Maraton Mascherano

Maraton Mascherano

Javier Mascherano dziś jest podstawowym środkowym obrońcą, który jest używany przez Tito Vilanovę. Mimo, że rozegrał dwa pełne spotkania dla reprezentacji Argentyny, nie otrzymuje chwili wytchnienia.


Argentyńczyk w ekipie Tito Vilanovy jest jednym z piłkarzy, którzy rozegrali najwięcej minut w tym sezonie. Javier uzbierał ich już 892. Więcej od niego mają tylko Valdés (1080), Messi (1022) i Sergio Busquets (962). Jednakże warto zaznaczyć, że pomocnik z Badii odpocznie sobie przez dwa spotkania Ligi Mistrzów, ponieważ jest zawieszony za czerwoną kartkę.

 

Przypuszczalnie Mascherano będzie teraz drugim piłkarzem z pola z rozegraną największą ilością minut. Biorąc pod uwagę Messiego, ciężko będzie go pod tym względem przegonić, ponieważ Leo chce grać w każym spotkaniu i nie męczy się tym.

 

Odważny i oddany


Po stracie dwóch obrońców, Carlesa Puyola i Gerarda Piqué, z powodu kontuzji, Javier Mascherano pełni rolę lidera w obronie. Argentyńczyk, który latem ubiegłego roku przedłużył kontrakt do 2016 roku, jest piłkarzem, który oferuje dośwaidczenie i zaangażowanie dla drużyny.

 

Pep Guardiola był tym pierwszym, który zdecydował się cofnąć Javiera z defensywnego pomocnika na środkowego obrońcę. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Mascherano odwdzięczył się za to wspaniałą wydajnością. Teraz być może będzie miał szansę na odpoczynek, ponieważ otrzymał czerwoną kartkę w spotkaniu z Deportivo. W prawdzie FC Barcelona odwołała się od decyzji zawieszenia na mecz z Rayo, ale na rozwiązanie tej sytuacji będziemy musieli poczekać.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB