04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.7min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi utrzymuje swoją przewagę nad CR7

Messi utrzymuje swoją przewagę nad CR7

Wyścig o „Złotą Piłkę” jest na ostatniej prostej (30 listopada zostanie ogłoszona lista nominowanych) i choć wydaje się, że w tym roku koniec będzie napięty, Messi ma jeszcze wystarczającą przewagę, aby wygrać tę nagrodę, która byłaby dla niego czwartą z kolei. 

 

W Madrycie odbywający się ostatnio Klasyk, był ostatnią szansą dla Cristiano Ronaldo do obrony siebie jako kandydata, ale Argentyńczyk i Portugalczyk zbliżyli się do siebie w golach.

 

Ten mecz nie powiedział nam również więcej niż to, co wiedzieliśmy po pierwszych miesiącach roku. Mianowicie, że są to dwaj wielcy technicznie gracze, z tą różnicą, że intensywność występowania Leo w rozwoju gry jest o wiele większa niż CR7. Wielkim problemem Portugalczyka jest to, że zbiegł się pokoleniowo z Argentyńczykiem i padł ofiarą jego nieustającej regularności. 

 

CR7 ma tytuł mistrzowski ligi hiszpańskiej i do tego 46 goli, które przyczyniły się do łącznych 121 zdobytych przez Madryt. W Lidze Mistrzów nie udało się wiele osiągnąć.

 

Messi, który pod koniec grudnia pomógł wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata w Japonii, zdobył Puchar Króla i został najlepszym strzelcem w historii w lidze (50 goli), co uczyniło go słynnym zdobywcą Złotego Buta, a w Europie (14) w czwartej edycji.

 

Kolejną zaletą jest zgromadzenie 65 goli w 45 meczach, które rozegrał do tej pory w 2012 r., 1,4 średnio. A do tego wszystkiego należy dodać postęp jaki uczynił w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

Messi ściga się nie tylko z CR7, ale także konkuruje z innymi potencjalnymi zwycięzcami, którzy mogą mieć wpływ na tę dwubiegunową rywalizację. Jak Xavi, Iniesta i Iker Casillas. Dokonania zbiorowe osiągnięte przez kluby, Puchar Króla dla jednych, mistrzostwo ligi dla drugich, należy dodać także osiagnięcie Mistrzostwa Europy, dopełniające potrójną koronę z dwóch europejskich turniejów i Mistrzostw Świata w RPA.

 

Madryt jest oceniany za skuteczność i okoliczności historycznych, tylko bramkarz Lew Jaszyn w 1963 roku, zdobył tę nagrodę. Barça prezentuje wspaniałą klasę, jest zadowolona ze swoich sukcesów klubowych, a także z sukcesów swoich zawodników w reprezentacjach.

 

Iniesta został wybrany najlepszym europejskim graczem przed Messim i CR7. Tuż przed Drogbą, który doprowadził Chelsea do wygranej w Lidze Mistrzów. 

 

Źróło: Mundodeportivo.com

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

mainXX:/2012/10/messi-utrzymuje-swoja-przewage-nad-cr7/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.