3dn.7godz.9min.

Oceny za mecz z Deportivo

Wczoraj na Riazor miał miejsce szalony mecz, ale na szczęście Barcelona wyszła z tego pojedynku zwycięsko. Drużyna Deportivo walczyła dzielnie, ale zabrakło szczęścia w końcówce.

Wynik 4:5 na pewno jest zaskoczeniem. Nie chodzi tutaj o to, że wygrała Blaugrana, ale o to, że straciła, aż cztery gole. W związku z tym, oceny dla graczy defensywy nie będą wysokie. Oto jak zostali ocenieni wszyscy piłkarze Dumy Katalonii:

Víctor Valdés: Odpowiedzialność za drugą bramkę dla Deportivo spada na jego barki. Natomiast strzał z rzutu wolnego Pizziego otarł się o perfekcję. Wpuścił cztery gole, a to sporo jak na niego, ale ogólnie we wczorajszym meczu cała defensywa nie grała na swoim poziomie.

Ocena: 6

Jordi Alba: W pierwszych minutach miał swój moment chwały, gdy strzelił pierwszego gola w meczu, ale w końcówce ładnym strzałem pokonał Valdésa i tym samym kibice do samego końca drżeli o wynik. Poza tym nie był to jego najlepszy mecz, gdyż zarówno w defensywie i ofensywie nie błyszczał.

Ocena: 6.5

Javier Mascherano: Niesłusznie został wyrzucony z boiska na początku drugiej połowy, ale to nie zmienia faktu, że Argentyńczyk grał tego dnia po prostu słabo. Jego interwencje nie były pewne i wczoraj nie był ostoją defensywy. Pierwsza żółta kartka zasłużona (spóźniony wślizg), sprokurował (wątpliwy) rzut karny. Miejmy nadzieję, że Masche jak najszybciej zapomni o tym występie.

Ocena: 5.5

Alexandre Song: Wyraźnie mu nie idzie gra na środku defensywy, wygląda na zagubionego, często gubi krycie. Nie zanotował żadnych interwencji, które w jakikolwiek sposób odsunęłyby zagrożenie spod pola karnego Barcelony. Chyba na pozycji defensywnego pomocnika radziłby sobie lepiej. Słaby występ Kameruńczyka.

Ocena: 5

Martín Montoya: Chyba najlepszy obrońca wczorajszego spotkania. Nie popełniał błędów, ale też nie podłączał się tak energicznie do akcji ofensywnych, jak Dani Alves. Solidność w defensywie to podstawa i z tych obowiązków Montoya wywiązał się bardzo dobrze.

Ocena: 7

Sergio Busquets: Po raz kolejny pokazał, jak ważnym jest graczem w środku pola. Jego gra z pierwszej piłki była imponująca, a długie nogi pozwoliły na częste przechwyty. Dobrze wspomagał Cesca i Iniestę i transportował do nich futbolówkę. Bez wątpienia był kluczowym graczem.

Ocena: 8

Cesc Fàbregas: Kapitalny występ Katalończyka. Obok Messiego, był najlepszym piłkarzem na boisku. Właśnie z Argentyńczykiem dogadywał się świetnie. Cesc zaliczył trzy asysty (dwie przy golach Messiego, jedna Alby), był aktywny, pokazywał się do gry. Szkoda, że został zmieniony w drugiej połowie, bo naprawdę przyjemnie patrzyło się na jego grę.

Ocena: 9

Andrés Iniesta: Na pewno nie był to jego najlepszy występ, ale też nie taki zły. Iniesta przyzwyczaił nas w tym sezonie to magicznych spotkań, w których czarował nas swoją grą. Mimo to, świetnie kontrolował piłkę i miał mały wkład przy pierwszych dwóch golach dla Barcelony. Zabrakło większego ryzyka w podejmowanych decyzjach, bardzo zachowawczy występ Katalończyka.

Ocena: 7

Cristian Tello: Na początku meczu zdobył gola na 2:0 po ładnym drublingu i gdy tylko miał okazję to ogrywał obrońców Deportivo na prawej stronie. Szkoda, że większość akcji była prowadzona przez środek. W drugiej połowie został zmieniony przez Pedro Szkoda, bo Tello grał bardzo dobrze.

Ocena: 7.5

David Villa: Wszyscy czekali na El Guaje w pierwszej jednastce i doczekali się. Asturyjczyk starał się rozciągnąć obronę gospodarzy i udawało mu się to. Musi jeszcze trochę popracować, aby grać na najwyższym poziomie przez 90 minut.

Ocena: 6.5

Lionel Messi: Kolejny znakomity mecz Messiego, w którym zdobył trzy gole i zaliczył asystę. Wspaniale współpracował z Ceskiem. Ostatnia bramka Argentyńczyka to jego indywidualny kunszt. Uwolnił się spod opieki obrońcy, rozpoczął rajd i strzałem w długi róg dał chwilę wytchnienia wszystkim kibicom Barcelony. Był to jeden z najlepszych występów Messiego w tym sezonie.

Ocena: 9.5

Adriano: Zastąpił Davida Villę zaraz po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał Javier Mascherano. Brazylijczyk znów był zmuszony do zagrania na środku obrony i spisał się bardzo dobrze. Nie popełniał błędów i asekurował kilka razy Songa.

Ocena: 7

Xavi Hernández: Wszedł w miejsce Cesca, aby uspokoić trochę grę i zyskać na czasie. Xavi wywiązał się z tej roli bardzo dobrze i wprowadził dużo spokoju w środkowej strefie boiska. Brawo Creus!

Ocena: 7.5

Pedro: Po wejściu na boisko od razu miał znakomitą szansę na zdobycie gola, ale strzelił daleko obok słupka. Można mu to wybaczyć, gdyż był to jego pierwszy kontakt z piłką. Biegał z lewego na prawe skrzydło i bardzo pomagał w rozgrywaniu.