3dn.10godz.42min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Pierwsze ligowe zwycięstwo Barçy Regal

FC Barcelona Regal wygrała wczoraj na własnym parkiecie z UCAM Murcia (87:68) i tym samym odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Ogólnie była to trzecia wygrana Blaugrany z rzędu po pokonaniu Dallas Mavericks i Brose Baskets.

W ekipie gospodarzy wyróżniło się dwóch zawodników, którzy zdobyli po 14 punktów – Ante Tomić oraz Marcelinho Huertas. Chorwat te dorobek zgromadził już w pierwszej połowie. Ogólnie podopieczni Xaviego Pascuala czuli się bardzo komfortowo na boisku, gdy dowodził nimi Juan Carlos Navarro. Powrót kapitana podziałał na zespół mobilizująco i Barcelona schodziła na przerwę przy prowadzeniu 42:25.

Murcia dobrze zaczęła trzecią kwartę, ale szybko Huertas, Tomić i Rabasseda z powrotem powiększyli prowadzenie Dumy Katalonii (65:46). Widzowie zgromadzeni w Palau Blaugrana byli świadkami również dobrego występu Šarūnasa Jasikevičiusa, który po dziewięciu latach powrócił do Barcelony. Minęło trochę czasu zanim gospodarze dobrze weszli w ten mecz. Goście chcieli szybko wyjść na prowadzenie za sprawą rzutów z dystansu, ale mieli słabą skuteczność, dlatego Barcelona nie miała później problemów z objęciem wyraźnego prowadzenia.

Ante Tomić był w pierwszej połowie zawodnikiem nie do zatrzymania przez UCAM Murcię, zdobył 14 punktów. Kroku dotrzymywali mu również Marcelinho Huertas oraz Juan Carlos Navarro, którzy świetnie kreują grę. Jak do tej pory największym mankamentem Barcelony były trzecie kwarty. Jednakże, tym razem podopieczni Xaviego Pascuala wyszli na drugą połowę skoncentrowani i nie pozwolili gościom na odrobienie strat.

Bardzo pomogła obecność na parkiecie doświadczonego kapitana – Juana Carlosa Navarro. Zawodnik Barcelony Regal świetnie kreował swoich kolegów, a także punktował, kiedy było to potrzebne. W ten sposób Duma Katalonii zakończyła wspaniały tydzień. Wygrana w Palau Blaugrana nad Dallas Mavericks, a także Brose Baskets w pierwszej kolejce Euroligi.

FC Barcelona Regal (22+20+23+22): Huertas (14), Ingles (6), Lorbek (7), Mickeal (7), Tomić (14) – Abrines (3), Navarro (5), Jasikevičius (9), Todorović (9) i Jawai (7).

UCAM Múrcia CB (17+8+21+22): Gattens (8), Antelo (7), Tillie (14), Franch (10), Jasen (7) – Servera, Barlow (2), Miso (7), Lewis (8) i Rodríguez (5).

Źródło: FCBarcelona.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/10/pierwsze-ligowe-zwyciestwo-barcy-regal/