21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.54min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pizzi: Złota Piłka dla Messiego

Pizzi: Złota Piłka dla Messiego

Były piłkarz FC Barcelony, a obecnie trener San Lorenzo (Argentyna), jest zdania, że Złotą Piłkę powinien otrzymać Lionel Messi. Pizzi jest więc kolejną osobą, która popiera napastnika Dumy Katalonii.

 

Juan Antonio Pizzi udzielił wywiadu dla Cadena Cope, w którym w bardzo jasny sposób powiedział, że Złotą Piłkę należy ponownie dać Messiemu. „Messi zasługują na tą nagrodę, jest to piłkarz, który robi różnicę na boisku zarówno w Barcelonie jak i w reprezentacji Argentyny. Messi łamie wszystkie rekordy, wszystkich piłkarzy na świecie. Mam nadzieję, że zostanie gwiazdą Mistrzostw Świata”, stwierdził.

 

Nowy trener San Lorenzo w dalszej części wywiadu nadal chwali swojego rodaka. „On ciągle zdobywa doświadczenie przez co będzie silniejszy. Zawsze potrafi odnaleźć się na boisku, wie gdzie się ustawić, jest to bardzo ważne w obecnej piłce”, dodał Pizzi.

 

Obecnie Pizzi jest trenerem i patrzy na futbol z innej perspektywy. „Styl FC Barcelona stara się kopiować bardzo dużo trenerów”. Były gracz FC Barcelony wypowiedział się również na temat Alexisa Sáncheza.

 

„Alexis Sánchez jest idealnym piłkarzem dla FC Barcelony. Mimo tego, że dostosowanie się do stylu gry Blaugrany jest trudne. Przyszedł do tego zespołu z zupełnie innej ligi, ale jestem przekonany, że dzięki ciężkiej pracy poradzi sobie”.

 

Na koniec Pizzi stwierdził, że w przyszłości chciałby trenować jakiś zespół z Hiszpanii. „To jest mój cel, jednak muszę się do tego bardzo dobrze przygotować”.

 

Źródło: Sport.es

 

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/10/pizzi-zlota-pilka-dla-messiego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.