04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.58min.
13.75 X3.75 21.9 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puyol pracuje nad powrotem do zdrowia i nowym kontraktem

Puyol pracuje nad powrotem do zdrowia i nowym kontraktem

Carles Puyol obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Obecnie kapitan FC Barcelony leczy kontuzje i jego marzeniem jest jak najszybszy powrót na boisko. Natomiast w Barcelonie powoli zaczynają myśleć nad nowym kontraktem dla kapitana zespołu.

 

„Chodzi oto, żeby Puyol grał z nami do momentu aż powie sobie koniec, to on decyduje jaki chce kontrakt. To jest wzór do naśladowania”. Nie da się ukryć, że obecnie nikt sobie nie wyobraża tego zespołu, bez obecnego kapitana.

 

Obecnie Carles Puyol trenuje bardzo ciężko, aby jak najbardziej skrócić okres swojej pauzy w grze. Początkowo mówiło się o ośmiu tygodniach przerwy, jednak popularny Tarzan, chcę wrócić no boisko szybciej. Pamiętajmy jednak, że wieku nie da się oszukać i z czasem będzie mu coraz trudniej.

 

Jak na razie Puyol nie chcę myśleć o końcu kariery. Pomimo 34 lat nadal chcę grać i odgrywać ważną rolę w zespole. Jego obecne umowa obowiązuje do czerwca 2013, jednak on sam chcę ją przedłużyć do 2015 roku. Linia obrony bez Puyola radzi sobie całkiem przyzwoicie, jednak coraz większa liczba kibiców tęskni za duetem Puyol – Piqué.

 

Problemu z przedłużeniem kontraktu nie powinno być. Obie strony chcą osiągnąć porozumienie, dlatego też klub na razie nie spieszy się z propozycją nowej umowy. W tym przypadku nie będzie problemu, aby siąść i porozmawiać na temat przedłużenia kontraktu.

 

Kolejnymi kwestiami zależnymi, które mają miejsce w sprawie przedłużenia kontraktu z Puyolem są poza jego czynną karierą piłkarską. To wcale nie jest wykluczone, ale wydaje się przed wczesne, biorąc pod uwagę obecny etap myślenia obrońcy, który myśli tylko o piłce nożnej, jak piłkarz.

 

Jednak Bartomeu niedawno przyznał dla Mundo Deportivo, że „za każdym razem chcemy zakontraktować dla klubu technicznych zawodników, którzy mają wyobrażenie o tym, jaka jest nasza gra, mają duże doświadczenie i nie trzeba im niczego wyjaśniać”.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2012/10/puyol-pracuje-nad-powrotem-do-zdrowi-i-nowym-kontraktem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.