6dn.8godz.3min.
11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Spotkanie dwóch aktorów: FC Barcelona 2-2 Real Madryt

FC Barcelona zremisowała 2-2 z Realem Madryt. W 23. minucie spotkania Real Madryt na prowadzenie wyprowadził Cristiano Ronaldo, który wykorzystał podanie Benzemy. Siedem minut później Leo Messi wykorzystał kilka błedów obrony Królewskich i pokonał Casillasa dając remis. W 61. minucie Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców po raz drugi, kiedy to strzelił fenomenalną bramkę z rzutu wolnego. Pięć minut później Cristiano Ronaldo doprowadził do wyrównania. Portugalczyk dostał dobre podanie od Özila i wykorzystał okazję sam na sam z Valdésem.

Madryt otwiera wynik

Real Madryt otworzył się szybciej, a Barcelona próbowała odnaleźć swój rytm, podczas gdy Adriano po raz pierwszy zagrał na środku obrony razem z Mascherano. Po swojej stronie boiska Di María miał wiele swobody, a goście byli bardzo groźni ze stałych fragmentów gry – w 18. minucie piłka otarła się o słupek po główce Ramosa po rzucie rożnym. Cztery minuty później to Cristiano Ronalo wykorzystał swoją sytuację umieszczając piłkę lewą nogą przy krótszym słupku bramki Valdésa.

Messi się odgryza

Przez chwilę po wyjściu na prowadzenie madridistas mieli kontrolę na meczem, a Benzema i Di María zmarnowali świetne sytuacje do powiększenia prowadzenia. Z powodu urazu mięśniowego boisko zmuszony był opuścić Alves, a wszedł za niego Montoya. Zespół Tito Vilanovy zdominował ostatnie 20 minut pierwszej połowy narzucając swój styl gry i stwarzając kilka groźnych sytuacji. Najlepszą wykorzystał Leo Messi po tym jak po grze kombinacyjnej w polu karnym Madrytu między Xavim, Iniestą i Pedro zawiódł Pepe, który nie wybił piłki, co pozwoliło Argentyńczykowi wygarnąć piłkę spod nosa Casillasa i umieścić ją w bramce.

Wspaniały rzut wolny

W drugiej połowie Barcelona nadal utrzymywała się przy piłce, ale pierwsza dogodna okazja nadeszła dopiero w 60. minucie meczu. Sędzia podyktował rzut wolny na korzyść Barcelony, który w świetny sposób wykorzystał Leo Messi wprawiając stadion w ekstazję i wyprowadzając swój zespól na prowadzenie.

Cristiano daje remis

Prowadzenie trwało jednak tylko sześć minut. Wydawało się, że Barcelona kontroluje grę jeszcze bardziej niż do tej pory, jednak po nieodgwizdanym rzucie karnym za faul na Inieście Madryt odpowiedział i zdobył gola wyrównującego za sprawą Cristiano Ronaldo.

Montoya uderza w poprzeczkę

Ostatnie 20 minut należało do Barçy, a najbliżej zdobycia zwycięskiego gola był Montoya, po którego strzale zza pola karnego piłka uderzyła w słupek. Bardzo dobrą sytuację miał także Pedro, który zszedł z prawej strony do środka z piłką, jednak nie trafił w bramkę. Do końca spotkania nikt nie zdobył już bramki, a Barcelona zachowała swoją ośmiopunktową przewagę na Madrytem.

FC Barcelona 2-2 Real Madryt

23″ Cristiano Ronaldo 0-1