4dn.20godz.30min.

Tito chwali swoich piłkarzy

Trener FC Barcelony, Tito Vilanova, chwalił swoich zawodników za postawę oraz ducha walki po tym, jak wyrzucony z boiska za czerwoną kartkę został Javier Mascherano. „Jestem zadowolony z ich pragnienia wygranej, kiedy wszystko było przeciwko nam”, stwierdził.

Po zwycięstwie na Riazor (4-5), Tito Vilanova był zadowolony z postawy swoich piłkarzy na boisku, zwłaszcza po tym, jak Mascherano otrzymał drugą żółtą kartkę na początku drugiej połowy, kiedy wynik był 3-4: „Ci piłkarze, którzy wygrali już wszystko, wracając ze zgrpowań dla swoich krajów, a także mając dziesięciu na boisku, pokazali, że są chętni, aby utrzymać się na kursie wygranej. Pokazali swoje pragnienie, kiedy wszystko dzieje się przeciwko nam, grając tak wiele minut w osłabieniu” i dodał: „Jestem zaskoczony, jak ciężko pracował Messi, który grał wiele dla swojego kraju, i jak równie ciężko pracowali jego koledzy„.

„Dawno nie widziałem takiej Barçy”

Pomimo przyznania, że wolałby, abynie stracić tak wiele bramek”, Vilanova chwalił swoich piłkarzy za sposób, w jak grali w pierwszych 20 minutach meczu:To było dawno, kiedy widziałem, jak tak gra Barça. Nasze otwarcie, te pierwsze 20 minut, było spektakularne. Mieliśmy kontrolowane spotkanie i graliśmy na bardzo wysokim poziomie. Mieliśmy nawet okazję, aby było już 0-4, ale potem został podyktowany karny. Od tego momentu gra stała się trochę szalona”.

Pytany o wydajności Víctora Valdésa przeciwko Deportivo, trener pochwalił swojego bramkarza: „Victor jest wysokiej jakości zawodnikeim, on koncertuje na wysokim poziomie przez lata, nie mam wątpliwości, że jest dobry„.

Zmiany

Vilanova wyjaśnił, dlaczego zmienił Ceska Fàbregasa, a wpuścił na boisko Xaviego Hernándeza: „Cesc miał ogromną ochotę na granie, prowadził naszą grę do przodu, kiedy byliśmy w osłabieniu. Grał doskonały mecz. Potrzebowaliśmy kogoś, kto pomoże Sergio i człowiekiem do tego zadania był Xavi. Był świeższy i był w stanie nam pomóc„.

Kiedy Mascherano otrzymał drugą żółtą kartkę, pierwszymi dwoma zawodnikiami, którzy pojawili się na zmianach byli Pedro i Adriano:Wysłałem Pedro, bo pozwala nam grać na skrzydle i Adriano, ponieważ byliśmy w trójke w obronie oraz Xaviego, bo ma większą kontrolę piłki”.