18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.10godz.55min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tito Vilanova chciał kolejnego środkowego obrońcy

Tito Vilanova chciał kolejnego środkowego obrońcy

Tito Vilanova na początku swojego panowania na ławce trenerskiej FC Barcelony powiedział, że chce w swojej drużynie środkowego oraz lewego obrońcę. Sekretariat techniczny zakupił Jordiego Albę na lewą stronę, ale środka nikt nie wzmocnił.


Brazylijczyk Thiago Silva miał wszystkie potrzebne cechy, ale był za drogi i ostatecznie został kupiony za petrodolary PSG. Przy okazji odszedł Seydou Keita i zaczęto szukać zawodnika wersji „2in1”, czyli defensywnego pomocnika, który może grać w środku obrony.

 

Tito Vilanova musiał być lojalny wobec swoich poglądów, ale musiał także brać pod uwagę dwa czynniki: polityka i gospodarka finansowa klubu. Pierwszym kandydatem był Javi Martínez, ale ostatecznie na Camp Nou wylądował Alex Song.

 

„Numer 1 na naszej liście transferowej”, powiedział dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta. Tito dał swoje poparcie dla tego transferu. Teraz jest jasne, że Song w środku obrony jest po prostu „zielony”. Nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo dobrym piłkarzem, jako następca Malijczyka.

 

A w drużynie nadal brak środkowego obrońcy…

 

Źródło: MundoDeportivo.com

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

mainXX:/2012/10/tito-vilanova-chcial-kolejnego-srodkowego-obroncy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.