3dn.17godz.26min.

Trzeci raz, gdy hat-trick Messiego nie gwarantował zwycięstwa

Leo Messi zdobył dla FC Barcelony wiele bramek, w tym wielokrotnie trafiał do bramki rywala przynajmniej trzykrotnie w jednym spotkaniu. Było jednak kilka trudnych meczów, w których trzy bramki Argentyńczyka nie wystarczyłyby do wywalczenia zwycięstwa.

Wczoraj Barcelona rozegrała trudny mecz z Deportivo na Riazor, w którym Leo Messi zdobył kolejnego hat-tricka. Było to trzecie spotkanie, w którym trzy bramki Argentyńczyka nie wystarczyłyby do odniesienia zwycięstwa. Wcześniej podobne sytuacje miały miejsce w meczu z Realem Madryt (mecz zakończony remisem) i w meczu z Granadą (spotkanie zakończone zwycięsko).

Wielka porażka, gdyby nie Messi

Pierwszy raz kiedy hat-trick Leo Messiego nie wystarczył do odniesienia zwycięstwa miał miejsce 3 maja 2007 roku. Wtedy FC Barcelona mierzyła się na Camp Nou z Realem Madryt, a spotkanie to okazało się równie trudne, co poprzednie Gran Derbi, przegrane 0-2. W tym meczu Barcelona jednak zremisowała 3-3, a wszystko za sprawą filigranowego Argentyńczyka, który zdobył tego wieczora swojego pierwszego hat-tricka. W pierwszej połowie na trafienia Van Nistelrooy”a odpowiadał Messi, ale sytuacja skomplikowała się, gdy drugą żółtą kartkę otrzymał Oleguer, a w 73. minucie gola na 2-3 zdobył Ramos. Ogromny przypływ radości wywołała bramka Leo Messiego w doliczonym czasie drugiej połowy, która uratowała cenny remis. Warto odnotować, że był to jedyny mecz, w którym Messi zdobył hat-tricka, a którego Barcelona nie wygrała.

Trzy bramki Leo ponownie niewystarczające

Ostatni mecz, w którym Barcelona nie wygrałaby, gdyby trzy gole zdobył tylko Leo Messi, miał miejsce 20 marca 2012 roku. W 29. kolejce ligowej Barcelona podejmowała u siebie Granadę i po bramkach Xaviego i Messiego zapewniła sobie prowadzenie do przerwy. Później jednak Granada zdołała wyrównać, ale kolejne bramki zdobyli Messi, Tello i ponownie Messi. Gola na 5-3 zdobył Siqueira w końcówce spotkania, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Sam hat-trick Leo Messiego nie wystarczyłby do zwycięstwa w tym spotkaniu – gdyby nie bramki Xaviego i Tello. Barcelona zaledwie zremisowałaby z czternastą w tabeli Granadą, co byłoby kolejną dużą sensacją minionego sezonu.