Uczeń Eto”o, wielbiciel Rooneya

Uczeń Eto”o, wielbiciel Rooneya

 

Jean Marie Dongou, urodził się w Mbanga (Kamerun) 20 kwietnia 1995 roku. Przybył do La Masia w 2008 roku, w ramach fundacji Samuela Eto”o, który obecnie oprócz gry w Rosji prowadzi również własną fundacje.

 

Eto”o grał dla FC Barcelony od 2004 roku, a w 2009 przeniósł się do rosyjskiego klubu Anży Machaczkała. Piłkarz prowadzi również swoją fundacje, która pomaga młodym piłkarzom z biednych krajów. Jednym z piłkarzy, którym opiekuje się Eto”o, jest Dongou. Można śmiało powiedzieć, że Jean Marie Dongou jest najlepszym „uczniem” kameruńskiego napastnika. Młody piłkarz urodzony w Mbanga a od 2008 roku przebywa w La Masii.

 

Rodzice chłopca odwiedzają go raz w roku. Dongou opuścił rodzinny dom w wieku 13 lat. Pozostawił swoje cztery siostry – postanowił zostać piłkarzem. 25 marca rodzice Dongou byli obecni w Barcelonie, aby oglądać mecz z udziałem swojego syna. Jak można się domyśleć syn pokazał rodzicom, że jest szczęśliwy w Barcelonie i dzięki jego bramce, zespół odniósł zwycięstwo 2:1 nad Alcoyano.

 

„Jest bardzo dobrym technicznie piłkarzem, a także bardzo inteligentnym. Również fizycznie ma przewagę nad rywalami, jest świetnym strzelcem”, powiedział Eusebio. W ostatnim meczu zakończonym zwycięstwem 3:0, Dongou również pokazał się z jak najlepszej strony. Mało tego zdobył drugiego gola w 60. minucie. Była to jego druga bramka w sezonie. Obecnie zarówno klub jak i sam piłkarz chcą kontynuować współpracę.

 

„Juan”, bo tak nazywają go koledzy, jest bardzo szybki, ma 178 centymetrów wzrostu i zdaniem wielu idealnie pasuje do tego zespołu. Przedstawiciel piłkarza – Sandra Mesalles ogląda każdy jego mecz. Co ciekawe ulubionym piłkarzem Dongou jest Ronney.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB