Villa: Jestem gotowy, ale potrzeba cierpliwości

Villa: Jestem gotowy, ale potrzeba cierpliwości

David Villa na konferencji prasowej w poniedziałek wypowiedział się na temat swojego powrotu do zdrowia: „Odniosłem poważną kontuzję, ale proces rekonwalescencji przebiegł pomyślnie i jestem bliski poziomu gry sprzed kontuzji.”

 

Villa był wpuszczany na boisko przez Tito Vilanovę bardzo sporadycznie, jego obecność na murawie miała jednak niemalże za każdym razem duży wpływ na mecz. Villa oczywiście jest gotowy na większe wyzwania niż rola zmiennika: „Nie jestem przyzwyczajony do rozpoczynania meczu na ławce rezerwowych, ale wiem że muszę być cierpliwy.”

Przypomnijmy, że David Villa pojawił się na murawie już w pierwszym meczu sezonu przeciwko Realowi Sociedad. 15 minut, które zagrał wystarczyły, żeby zdobył bramkę. W dalszych meczach 30-latek był oszczędzany przez trenera – w 2 nie zagrał, w 5 wszedł dopiero w końcówce. W spotkaniu przeciwko Granadzie pojawił się w pierwszej jedenastce, lecz w 54. minucie został zmieniony przez Pedro.

Także w reprezentacji „El Guaje” występuje na razie w roli zmiennika. Przed meczem z Francją Villa jest gotowy do rozegrania całego mecz. „Jestem gotowy do gry. Chociaż nie wiem, co powiedzą na to moi fizjoterapeuci, ale ja chcę jak najszybciej wrócić do gry w pełnym wymiarze” – wyjaśnił 30-letni zawodnik.

Pomimo oczekiwań większej ilości minut na boisku, Asturyjczyk jest też świadomy, że miał dużo szczęścia w przypadku swojego urazu: „Podczas przerwy spowodowanej kontuzją, zdałem sobie sprawę, jak szczęśliwym czyni mnie piłka. Mój uraz był bardzo poważny, niektórych zmuszał do zakończenia kariery”.

 

Źródło: Barca99.com

 

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB