01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
3dn.7godz.27min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi: Byłem zaskoczony osobowością Tito

Xavi: Byłem zaskoczony osobowością Tito

Pomocnik FC Barcelony, Xavi Hernández, udzielił obszernego wywiadu dla Catalunya Ràdio. Wywiad był transmitowany w sobotę o godzinie 11:00 w programie Tot gira, który obraca się wokół liczby „6” i z tego powodu piłkarz rozmawiał z sześcioma dziennikarzami, stąd wypowiedzi podzielone są także na sześć części.


Pierwszą kwestią, o której przyszło mówić Xaviemu było ostatnie Gran Derbi na Camp Nou. „Gdy wchodzisz na murawę i widzisz, że jest senyera, jest ci bardzo miło, prawie miałem uczucie gęsiej skórki. Kibice dali nam lekcję, jak zachęcić swoją drużynę i pokazali także demokrację. Ludzie mają prawo do tego, aby mówić i pokazywać, co czują i czego chcą”, stwierdził pomocnik FC Barcelony. Na pytanie dotyczące słów prezydenta Generalitat, Artura Masa, odpowiedział: „Chciałbym powiedzieć, że były dobre, dostosowane do okoliczności”.

 

Pomocnik mówił również o nowym trenerze, Tito Vilanovie: „Tito zaskoczył mnie, bo jest to trener, który nie widzi się liderem. Pep był takim trenerem, który dużo mówił, który kierował, który sprawiał, że rozmowy stawały się, jak film. A teraz to wszystko jest takie inne, on wygląda na człowieka z osobowością oraz niezwykle spokojnego, bardzo przygotowanego, z bardzo klarownymi pomysłami, koncepcją i nienaruszoną filozofią Barçy. Byłem zaskoczony jego osobowością i zdolnościami przywódczymi”.

 

Kolejnym tematem był Lionel Messi. Xavi twierdzi, że nie jest prawdą, że Argentyńczyk rządzi zespołem, ale podkreślił, że jest najlepszym piłkarzem na świecie, teraz i na zawsze. Według pomocnika, kto rozumie trochę piłkę nożną to wie, że Leo jest ważniejszy, niż Cristiano Ronaldo i zaznaczył również fakt, że przegonił on już Maradonę, Pelé czy Johana Cruyffa.

 

32-letni Katalończyk powiedział, że zamierza zakończyć swoją karierę w Barçy i zapowiedział, że wkrótce podpisze nowy kontrakt, który został zaoferowany mu przez klub. Xavi uspokoił fanów, twierdząc, że problemy ze ścięgnem Achillesa są już historią i czuje się idealnie.

 

Podczas wywiadu miały miejsce także momenty komiczne, jak wtedy gdy padło pytanie: „Czasownik na „R”, który jest często używany w stosunku do Pepe na murawie?”. Xavi odpowiedział: „Regatear (targować się), prawda?”.

 

Źródło: Sport.es

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.