17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.9min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta: El Clásico nie ma wielu szans dla bramkarzy

Zubizarreta: El Clásico nie ma wielu szans dla bramkarzy

Dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, wydał swoją opinię na temat wyników dwóch bramkarzy biorących udział w El Clásico w niedzielę na camp Nou.


Andoni Zubizarreta udzielił wywiadu dla La Vanguardia i mówił o kontrowersjach związanych z doświadczeniem bramkarza. „El Clásico nie ma wielu szans dla bramkarzy, liczą się tylko wykonane interwencje, ale Víctor spisał się dobrze. Uratował bramkę przeciwko Benfice na 1-0. Czasami Víctor daje nam tak wiele, że staje się to już normalne i po prostu prosimy, aby zatrzymał Cristiano. To powinien być jego słupek, ale strzał był tak szybki… Kogo to obchodzi, dlaczego trzymał się właśnie jego”.

 

Skomentował również sytuację z Adriano w środku obrony i powiedział, że „była taka opcja. Po otrzymaniu składu wyjściowego jedynę co mogę zrobić to spróbować popatrzeć na zawodników z innej perspektywy, tego co widzę na codzień. Adriano był w porządku. On jest piłkarzem, którego używaliśmy już z prawej strony, lewej, w środku, a także jako fałszywa 9 na Bernabéu. Zawodnik tego stylu w zespole takim, jak nasz, jest bardzo interesujący”.

 

Na koniec przedstawił swoją wersję transferu Alexa Songa: „Ideą transferową było zakupienie środkowego obrońcy, jeżeli Keita pozostałby z nami. Po jego odejściu mieliśmy luki w środku pola i potrzebowaliśmy piłkarza bardziej fizycznego. W tym momencie zaczęliśmy się skupiać na pozyskaniu pomocnika, który mógłby czasami grać w środku obrony. Skupiliśmy sie na Songu, ponieważ z powodu takiego, że idealnie pasował do naszych wymagań i zrobił na nas ogólnie pozytywne wrażenie”.

 

Źródło: Sport.es

+ (new Date()).getTime() + „”” + „>„);Kursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/10/zubizarreta-el-clasico-nie-ma-wielu-szans-dla-bramkarzy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.