3dn.7godz.59min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barcelona B pokonała Córdobę

Barcelona B rozegrała wczoraj kolejny mecz ligowy. Tym razem w meczu na własnym boisku pokonała Córdobę 4:3. Mecz dostarczył wiele emocji, a na brak goli kibice, którzy wybrali się na Miniestadi nie mogli narzekać.

Wydaje się, że po słabym początku roku w wykonaniu podopiecznych Eusebio, wszystko powoli zaczyna zmierzać w odpowiednim kierunku. Wczoraj w obecności ponad sześciu tysięcy widzów odnieśli zwycięstwo 4:3 i dzięki temu utrzymali miejsce w najlepszej szóstce drugiej ligi hiszpańskiej.

Warto odnotować fakt, że przed meczem piłkarze wyszli na murawę w koszulkach „Ánimo Grimaldo”, aby wesprzeć swojego kolegę, który niedawno doznał poważnej kontuzji.

Eusebio nie eksperymentował ze składem i postawił na najlepszych jakimi dysponował. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Deulofeu, a asystę zanotował Luis Alberto, warto dodać, że obaj wymienieni piłkarze od początku meczu byli bardzo aktywni. Po zdobyciu pierwszej bramki podopieczni Eusebio chcieli pójść za ciosem i nadal atakowali. Warto pochwalić Rafinhę i Sergi Roberto, którzy napędzali ataki Barcelony B. Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Barcelona B atakowała, a na efekty nie musieliśmy długo czekać. W 52. minucie Luis Alberto podwyższył na 2:0, mocny strzał zza pola karnego i bez szans bramkarz gości – Alberto. Następnie nastąpiła szybka wymiana ciosów, najpierw kontaktowego gola zdobył Garay, a w 58. minucie prowadzenie na 3:1 podwyższył Dongou. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło spokój w grze młodych Katalończyków. Gol na 4:1 autorstwa Araujo wydawało się, że zamknął już ten mecz. Jednak podopieczni Eusebio postanowili dodatkowo rozgrzać zgromadzonych kibiców. W 88. minucie gola zdobył Pedro, a w doliczonym czasie gry kontaktową bramkę zanotował Xisco. Na szczęście na więcej gości nie było już stać w tym meczu i ostatecznie gospodarze wygrali 4:3.