03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.22godz.5min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta: Douglas zwiększy konkurencję na tej pozycji

Zubizarreta: Douglas zwiększy konkurencję na tej pozycji

Andoni Zubizarreta, podczas dzisiejszej konferencji prasowej związanej z prezentacją nowego zawodnika FC Barcelony, Douglasa Pereiry, podkreślił, że boczny obrońca jest bardzo uniwersalny i „pomoże nam dopełnić formację obronną”.

 

„Jego profil defensywny jest bardzo kompletny. Potrafi przewidzieć ataki, ma świetną technikę, zarówno z prawej jak i lewej strony, potrafi też się przystosować”, stwierdził dyrektor sportowy. Dodał też, że „potrafi dobrze wyjść i odpowiednio wykonać podanie. Jest to zawodnik potrafiący dobrze wyskoczyć i potrafi używać gry głową w obronie”. Według Zubizarrety, jego przyjście sprawi „wzrost konkurencji na tej pozycji i pozwoli nam na więcej wariantów w grze”.

Wytłumaczył również, dlaczego postanowili zakupić go tego lata. „To był odpowiedni moment, zwłaszcza że nie wiadomo jakie możliwości będziemy mieć w przyszłych okienkach transferowych. Rozważaliśmy opcję z wypożyczeniem go po zakupie, ale po spotkaniach i konsultacjach z Luisem Enrique uznaliśmy, że proces adaptacji może odbyć tutaj”.

Zubizarreta wykazał się pełnym zaufaniem do pozostałych prawych obrońców, Montoyi i Alvesa. „Proponujemy scenariusz, w którym codzienna konkurencja pozwoli trenerowi wyłonić najlepsze ustawienie na każdy mecz. Nie ma tutaj faworytów czy zmienników, tylko skład, w którym jest konkurencja”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/08/zubizarreta-douglas-zwiekszy-konkurencje-na-tej-pozycji/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.