3dn.14godz.0min.

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż trzech piłkarzy Barcelony gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, a Gerard Deulofeu w hiszpańskiej Sevilli. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Tello leczy kontuzję

Cristian Tello, który w ostatnią sobotę w meczu z Paços de Ferreirą doznał kontuzji, kontynuuje proces rekonwalescencji. Zawodnik w ostatnim tygodniu przeszedł badania lekarskie, które potwierdziły naderwanie mięśnia dwugłowego w prawej nodze. Napastnika czekają 2-3 tygodnie przerwy.

W ostatnim tygodniu koledzy Tello z Porto rozegrali dwa spotkania u siebie – ligowe z Moreirense (3:0) oraz o awans do Ligi Mistrzów z OSC Lille (2:0). Portugalski klub awansował do Ligi Mistrzów, gdzie zagra w grupie H z drużynami Szachtara Donieck, Athleticu Bilbao oraz BATE Borysow.

Ibrahim Afellay z powołaniem do reprezentacji

Olympiakos także poznał swoich rywali w Lidze Mistrzów. Grecki klub zagra w grupie H z Atlético Madryt, Juventusem i Malmö.

Ibrahim Afellay dostał również powołanie od nowego selekcjonera reprezentacji Holandii – Guusa Hiddinka na spotkanie eliminacyjne do Mistrzostw Europy z Czechami oraz towarzyskie z Włochami. Z powodu licznych kontuzji 28-letni Afellay ostatnie spotkanie w kadrze narodowej rozegrał 14 listopada 2012 roku w meczu z Niemcami. Teraz jednak trener wierzy w jego umiejętności . „Chcę zobaczyć, jak zaprezentuje się przez 10 dni w reprezentacji. Przeniósł się do dobrego klubu, który gra w Lidze Mistrzów. On w przeszłości już udowodnił, że jest bardzo dobrym graczem”, powiedział Hiddink.

Niestety Ibrahim Afellay doznał po ostatnim ligowym meczu urazu mięśnia czworogłowego uda, który uniemożliwił mu kontynuowanie treningów. Trener Olympiakosu postanowił więc, że nie powoła go na wyjazdowy, ligowy mecz z Panaitolikosem, który zakończył się remisem 1:1.

Dwa debiuty Deulofeu

W ostatnim tygodniu Sevilla rozegrała towarzyskie spotkanie z Nàstic. W tym spotkaniu Gerard Deulofeu zadebiutował w barwach Sevilli. Jego drużyna zwyciężyła 2:1, a napastnik był autorem wyrównującego trafienia. Deulofeu ruszył po prawą stroną boiska i umiejętnie wyminął obrońców rywali, umieszczając na koniec piłkę w siatce. Hiszpan bardzo dobrze zaprezentował się przez całe 90 minut.

Udany występ w spotkaniu towarzyskim sprawił, że Unai Emery postanowił dać szansę Deulofeu w meczu ligowym. Napastnik zadebiutował w meczu z Espanyolem, zmieniając w 73. minucie Vitolo.  Przez dwadzieścia minut jednak nie pokazał niczego imponującego. Po wejściu napastnika wynik także nie uległ zmianie i ostatecznie Sevilla wygrała 2:1.

W ostatnim tygodniu Gerard Deulofeu dostał także powołanie do reprezentacji Hiszpanii U-21 na wrześniowe spotkania z Węgrami i Austrią.

W piątek miała miejsce także śmieszna sytuacja podczas jednej z sesji treningowych. Gerard Deulofeu próbował wykonać ćwiczenie, jak wszyscy jego koledzy z drużyny, ale nie potrafił. Później otrzymał pomoc od kolegów, lecz to wcale nie przyniosło lepszego rezultatu. Ostatecznie Hiszpan zdecydował się wykonać to ćwiczenie z boku boiska.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/09/2-tydzien-na-wypozyczeniach/