5dn.8godz.16min.

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Tello wraca do treningów i na boisko

Jedną z najważniejszych wiadomości minionego tygodnia był powrót do treningów Cristiana Tello. Hiszpan wziął udział we wtorkowej sesji treningowej po dwóch tygodniach przerwy, spowodowanej kontuzją mięśniową i przez cały tydzień kontynuował ćwiczenia na boisku.

Zgodnie z przewidywaniami zawodnik znalazł się w kadrze na ligowy mecz z Vitórią de Guimarães. Na boisku pojawił się jednak dopiero w 63. minucie, zmieniając Juana Quintero. Hiszpan był ważnym punktem swojego zespołu, o czym świadczy chociażby fakt, że był wykonawcą stałych fragmentów gry. W końcówce spotkania Tello i Jackoson mieli doskonałą okazję na zapewnienie swojej drużynie trzech punktów, lecz ostatecznie piłka nie trafiła do siatki i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Afellay wraca ze zgrupowania reprezentacji

Ibrahim Afellay w ostatnim tygodniu wrócił do treningów z Olympiakosem po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Holandii. Zawodnik znalazł się w kadrze meczowej na mecze z Włochami i Czechami, jednak ani razu nie pojawił się na boisku.

Afellay znalazł się w wyjściowym składzie na ligowy mecz z OFI Crete. Na boisku pozostał do 68. minuty, kiedy to został zmieniony przez Andreasa Bouchalakisa. Olympiakos wygrał swoje spotkanie 3:0 i obecnie zajmuje 4. miejsce w tabeli ligowej.

Deulofeu wciąż bez minut

W składzie na mecz Sevilli z Getafe zabrakło miejsca dla wypożyczonego z Barcelony Gerarda Deulofeu. Zawodnik przesiedział na ławce całe spotkanie, w przeciwieństwie do Denisa Suáreza, który na boisku spędził 63. minuty.

Song debiutuje w West Hamie

Spotkaniem kończącym kolejkę Premier League był mecz pomiędzy Hull City a West Ham United. Spotkanie to było debiutem Alexa Songa w barwach angielskiego klubu. Kameruńczyk wszedł na boisko w 62. minucie zmieniając Mauro Zárate. Zawodnik zanotował 25 podań z 96% skutecznością oraz dwa przechwyty piłki. Song próbował także włączać się do akcji ofensywnych, wykonując 3 kluczowe podania. W większości przypadków jego akcje kończyły się faulem rywala. W końcówce spotkania Kameruńczyk został sfaulowany 30 metrów przed polem karnym. Piłka po rzucie wolnym jednak spokojnie opuściła boisko i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/09/3-tydzien-na-wypozyczeniach/