04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
5dn.7godz.0min.
12.70 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

360 minut dla 22 zawodników

360 minut dla 22 zawodników

Po rewolucji, jakiej Luis Enrique dokonał w jedenastce na mecz z APOEL-em, dokonując 9 zmian w stosunku to meczu z Athletikiem, w tym sezonie na boisku pojawili się niemal wszyscy zawodnicy pierwszego składu, poza Douglasem i Masipem.

Luis Enrique dał już szansę 19 zawodnikom pierwszego zespołu i 3 drużyny rezerw. Z 22 piłkarzy, 21 rozpoczynało choć jedno spotkanie w podstawowym składzie. Jedynie Sandro wchodził z ławki we wszystkich meczach, w których wystąpił.

Messi i Munir są jedynymi nietykalnymi tego sezonu. Bravo, Mathieu, Alba, Sergio i Rakitić natomiast wystąpili w pierwszych trzech spotkaniach Barçy.
Luis Enrique ma jasny przepis – chce, by w drużynie panowało wysokie zaangażowanie i pewność siebie. Trener nie chce, by ktoś się rozluźnił, lecz by każdy czuł się gotowy do pomocy drużynie w razie potrzeby. Rotacje w składzie mają na celu utrzymanie wysokiej formy fizycznej wszystkich zawodników.

Luis Enrique chce, by wszyscy jego zawodnicy byli gotowi na 100%. Ci, którzy są zazwyczaj rezerwowymi, mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności w tak ważnym dniu, jakim był debiut w Lidze Mistrzów. Do tej pory wszystko funkcjonuje dobrze. Zespół odniósł 4 zwycięstwa, rozegrał 360 minut, z wykorzystaniem 22 zawodników i nie stracił ani jednej bramki.

 

Źródło: Sport.es

 

mainXX:/2014/09/360-minut-dla-22-zawodnikow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.