11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Dwa mecze Tello

W minionym tygodniu rozpoczęły się rozgrywki Ligi Mistrzów. Porto doskonale zaprezentowało się przed własną publicznością, pokonując BATE Borysów aż 6:0. Cristian Tello wszedł na boisko dopiero w 69. minucie, ale i tak może zaliczyć ten występ do udanych. Napastnik zanotował bowiem asystę, umiejętnie wymijając obrońców drużyny gości i wykładając piłkę do Aboubakara.

Tello wystąpił w ostatnim tygodniu także w ligowym spotkaniu z Boavistą. Tym razem zawodnik rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. Na boisku pozostał przez 74. minuty, kiedy to został zmieniony przez Ricardo Quaresmę. Cały mecz zakończył się bezbrakowym remisem.

Udany debiut Afellaya w Lidze Mistrzów

Ibrahim Afellay może zaliczyć debiut w Lidze Mistrzów w barwach Olympiakosu do udanych. Jego zespół pokonał Atlético 3:2, a zawodnik, choć rozegrał tylko 69. minut, to zdążył trafić do bramki rywala i zanotować jedną asystę przy trafieniu Masuaku. Jego dobry występ podkreśla fakt, że portal WhoScored ocenił Afellaya najlepiej ze wszystkich zawodników Olympiakosu, wystawiając mu notę 7,93.

Olympiakos po udanym meczu z Atlético podjął u siebie lidera ligi greckiej – Verię. Ibrahim Afellay nie znalazł się w kadrze na to spotkanie, mimo wszystko jego zespół wygrał 3:0 i o jeden punkt wyprzedził w tabeli drużynę gości.

Deulofeu błyszczy w meczu z Feyenoordem

Deulofeu doskonale zadebiutował w Lidze Europejskiej w barwach Sevilli. Jego zespół pokonał Feyenoord 2:0, a młody napastnik był autorem asyst przy bramkach Krychowiaka i Mbii. Deulofeu pozostał na boisku przez pełne 90 minut, a portal WhoScored wybrał go najlepszym zawodnikiem meczu, wystawiając mu notę 9,3. Poza asystami napastnik popisał się 82% skutecznością podań, 7 udanymi dryblingami, 5 strzałami, w tym 2 na bramkę oraz 3 kluczowymi podaniami.

Gerard Deulofeu także mógł wystąpić w dwóch spotkaniach, lecz trener zadecydował, ze w meczu z Cordobą pozostanie na ławce rezerwowych. Sevilla wygrała to spotkanie 3:1 i awansowała na drugie miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.

Song triumfuje nad Liverpoolem

West Ham w minionym tygodniu rozegrał tylko jedno spotkanie, lecz z wymagającym przeciwnikiem, jakim jest Liverpool. Alex Song rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, a w 69. minucie zastąpił go Morgan Amalfitano. Kameruńczyk miał 87% skuteczność podań i zanotował jedno kluczowe podanie. West Ham wywalczył w tym spotkaniu trzy punkty, pokonując Liverpool 3:1.

Źródło: Własne / WhoScored.com

29/04/2024 21:00

mainXX:/2014/09/4-tydzien-na-wypozyczeniach/