3dn.12godz.58min.

Barcelona ostatni raz nie straciła bramki w trzech pierwszych meczach 21 lat temu

Zespół Barcelony pod wodzą Luisa Enrique nie przegrał dwóch pierwszych spotkań w lidze. W dodatku w obu spotkaniach drużyna nie traciła bramki. Podobny wynik był już kilka razy powtarzany w ciągu ostatnich lat. Jednak jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona dawno nie ukończyła trzech spotkań bez straconej bramki.

Aby znaleźć taki wynik musimy się cofnąć do sezonu 1993/1994. Wtedy to Barcelona prowadzona przez Johana Cruyffa i z Andonim Zubizarretą w bramce wygrała z Realem Sociedad 3:0 i bezbramkowo remisowała  z Albacete i Athletic Club. Udaną serię przerwał Real Zaragoza. Barça wygrała tamto spotkanie 4:1, lecz zdobyty przez drużynę z Saragossy gol przerwał serię 288 minut bez straconej bramki.

Rekord ustanowiony został za kadencji Rinusa Michelsa. W sezonie 1977/78 Barça pod wodzą Holendra nie straciła bramki w 6 pierwszych spotkaniach.

Przed Luisem Enrique i jego zespołem stoi więc zadanie na przyszłość: uaktualnić ten rekord. Jeśli Barcelona nie straci bramki w sobotnim meczu na Camp Nou z Athletic Club, może się to udać.

Źródło: Weloba.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/09/barcelona-ostatni-raz-nie-stracila-bramki-w-trzech-pierwszych-meczach-21-lat-temu/