1dn.8godz.33min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Mallorca – Barça B: Punkt po walce w ulewie (3:3)

Barça B wyjeżdża z Iberostar Estadio z wywalczonym jednym punktem, po meczu rozegranym w ulewie i na boisku w bardzo z złym stanie. Mallorca rozpoczęła od gola Kasima, ale Dongou i Cámara szybko zdobyli przewagę. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali, a w drugiej połowie Grimaldo strzelił na 3-2, ale ostatecznie piłkarzom Mallorki udało się jeszcze zdobyć bramkę i mecz zakończył się remisem.

Już na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu nad Iberostar Estadio padał ulewny deszcz i to właśnie pogoda miała główny wpływ na to co działo się na boisku. Często powtarzające się błędy i niemożność w opanowaniu piłki sprawiały, że żadna z drużyn nie mogła przejąć całkowitej kontroli. Na początku strzeliła Mallorca, po zaledwie czterech minutach gry. Młody Kasim, który debiutował w drużynie z Balearów, zdobył sobie odpowiednią przestrzeń i zdobył gola na 1-0. Gospodarze mieli jeszcze dwie kolejne okazje, ale po 10 minucie meczu to zawodnicy Eusebio przejęli pozorną kontrolę nad grą.

Szybka zmiana wyniku

Z większym zapałem w ataku, Barça B kilka razy groźnie zaatakowała bramkę Cabrero, który obronił dwie groźne akcje Halilovicia. W 26. minucie Dongou wyrównał wynik strzelając gola po świetnym zagraniu Joana Romána. Zaledwie trzy minuty później, kolejną bramkę zdobył Cámara. Andaluzyjczyk wykorzystał złe podanie Truyolsa do Cabrero.

Wydawało się, że wygrywając 2-1 Barça B ma mecz pod kontrolą, jednakże miała kłopoty przy wszelkich stałych fragmentach gry. I właśnie po jednym z nich przyszedł gol wyrównujący Mallorki. Joao Victor oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po pierwszej połowie był remis 2-2.

Druga połowa zaczęła się możliwie jak najlepiej dla zawodników Eusebio. Grimaldo, podobnie jak zrobił to w Mendizorrotza w meczu z Alavés, oddał perfekcyjny strzał na linii spalonego, po którym zespół rezerw zdobył prowadzenie. Dzięki stworzonej wolnej przestrzeni, Barça B dominowała jeszcze przez kilka minut, jednakże mecz się wyrównał i okazję pojawiały się przy obu bramkach. Wtedy właśnie Gumbau był bliski zdobycia gola, po świetnym zagraniu Halilovicia, a Truyols ostrzelał słupek bramki gości.

Ostateczny remis

Na piętnaście minut przed końcem spotkania, Kasim strzelił gola dla gospodarzy i remis utrzymał się już do samego końca. Napastnik Mallorki strzelił po stałym fragmencie gry, będąc bardzo blisko Ortoli. Patric mógł ponownie wznieść Barça B na prowadzenie kilka minut później, ale chybił. W samej końcówce Mallorca nacierała na bramkę Blaugrany, ale Ortolá popisał się kilkoma dobrymi interwencjami w doliczonym czasie gry. Chłopcy Eusebio podejmą w przyszłym tygodniu Lugo na Miniestadi i miejmy nadzieję, że tym razem w końcu zwyciężą.

RCD Mallorca 3-3 FC Barcelona B

Mallorca: Cabrero, Joao, Pereira (Fofo 69’), Marko, Saborit, Arana (Marković 32’; Bustos 78’), Martí, Truyols, P.Cendrós, Marco i Kasim.

Barça B: Ortolá, Grimaldo, Patric, Edgar Ié (Macky 45’), Samper, Dongou, Joan Román (Babunski 89’), J.Cámara, Lucas (Gumbau 45’), Halilović i R.Costa.