04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.45min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Na Athletic w senyerze

Na Athletic w senyerze

W sobotę piłkarze FC Barcelony podejmą na własnym boisku Athletic Club. Po raz pierwszy Katalończycy zagrają przed własną publicznością w koszulkach o barwach senyery.

 

Dziś (11 września) przypada 300. rocznica utraty niepodległości Katalonii, czyli Święto Narodowe Katalonii. FC Barcelona chcąc uczcić to wydarzenie, zagra jutro w koszulkach o barwach senyery. Zgodę wyrazili władze ligi (LFP), a także Athletic Club.

 

Po raz pierwszy w historii klubu zdarzy się, że piłkarze Blaugrany zagrają w owych barwach przed własną publicznością. W poprzednim sezonie regularnie występowali w takich strojach na wyjazdach oraz potwierdziło się, że był to jeden z najlepiej sprzedających się kompletów w historii.

 

Zawodnicy Athleticu także zagrają jutro w swoich wyjazdowych strojach (zielone koszulki, białe spodenki i czerwone getry). Są to barwy Ikurriñy, czyli flagi Kraju Basków. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie to historyczna chwila. Dwa autonomiczne regiony, Katalonia i Kraj Basków, zmierzą się na murawie, dumnie nosząc swe barwy.

 

Źródło: InsideSpanishFootball.com

mainXX:/2014/09/na-athletic-w-senyerze/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.