10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
5dn.5godz.49min.
11.57 X4.20 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Urko Pardo: Mamy europejskie doświadczenie i pewność w grze

Urko Pardo: Mamy europejskie doświadczenie i pewność w grze

Bramkarza APOEL-u spędził osiem lat w FC Barcelonie i opowiedział o tym jak wiele wyniósł z katalońskiego klubu.

 

Jego ojciec jest Baskiem, a matka pochodzi z Galicji, Urko Pardo rozpoczął karierę w belgijskim Anderlechcie, a następnie spędził osiem lat w FC Barcelonie. Bramkarz ma obywatelstwo belgijskie i hiszpańskie, dla APOEL-u występuje od 3 sezonów. Po pokonaniu HJK Helsinki i Aalborg w kwalifikacjach zespół z Cypru zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów po raz trzeci. Pardo opowiedział o swoim życiu na Cyprze, a także wspomnieniach związanych z Barçą.

 

Jak oceniasz swoje doświadczenia związane z Cyprem?

 

Bardzo dobrze. Jestem tu od trzech lat, od sezonu 2011/12 i jestem bardzo szczęśliwy. Tak, piłka tutaj jest inna, ale na poziomie. Będąc małą wyspą ludzie nie śledzą naszej ligi specjalnie, ale ma wysoki poziom i ciekawą rywalizację. Może nie ma bogatej historii, ale możemy rywalizować z innymi.

 

Czy wyczekujesz spotkania na Camp Nou?

 

Nie możemy się już doczekać tego spotkania, ale podchodzimy do tego na spokojnie. Mamy trochę doświadczenia w rozgrywkach europejskich i jesteśmy pewnie w swojej grze.

 

Czy cypryjski futbol różni się bardzo od europejskiego?

 

Dużo osób z zagranicy gra tutaj. Wielu Brazylijczyków, Portugalczyków, Hiszpanów i innych. Wszyscy Ci zawodnicy przywożą tutaj nowe doświadczenia, ponieważ historia futbolu nie jest tu zbyt bogata. Nie ma tu Masii lub podobnych akademii. Piłka tutaj jest bardziej techniczna i fizyczna niż w Europie.

 

Czy są jakieś rozbieżności pomiędzy futbolem hiszpańskim i cypryjskim?

 

Więcej niż rozbieżności. Przede wszystkim jest duża różnica w budżetach klubowych. Ale z powodu kryzysu finansowego, wielu zawodników przybywa właśnie tutaj i podnosi poziom piłkarski. Ta liga rośnie w siłę.

 

Jakie są mocne punkty APOEL-u?

 

Jesteśmy zespołem, który ciężko pracuje. Drużyną którą zostawia serce na boisku przy okazji każdego spotkania. Mamy doświadczenie w meczach europejskich. Większość z nas grała w tych rozgrywkach.

 

Czego oczekujesz po wyjeździe do Barcelony?

 

Uzyskać korzystny wynik, bo czemu nie? Jedziemy jako dobry zespół i chcemy powalczyć o dobry rezultat. Tak jak powiedziałem, mamy doświadczenie i jesteśmy pewni, że możemy wywieźć korzystny wynik z Camp Nou.

 

Jacy zawodnicy wyróżniają się w APOEL-u?

 

Szczerze mówiąc, jeśli wymieniłbym kogoś z nazwiska to byłbym niesprawiedliwy wobec innych. Ale nasi napastnicy są niebezpieczni.

 

Powiedz o swoich doświadczeniach w FC Barcelonie. Co zapadło Ci w pamięć przez te osiem lat?

 

Mam piękne wspomnienia z Barçą. Zawsze czułem się tam dobrze. Oczywiście potrzebowałem czasu, żeby się zaadoptować, ale jak już mi się to udało to nauczyłem się wiele. Utożsamiam się z wartościami klubowymi. To jak skupia się na młodych zawodnikach. Barça sprawiła, że jestem dobrym piłkarzem, ale także człowiekiem. Jestem za to bardzo wdzięczny.

 

Po opuszczeniu Barçy szukałeś klubu w Europie. Jakie wiążą się z tym Twoje doświadczenia?

 

Była to trudna decyzja, sytuacja wtedy była inna. Nie było tylu możliwości dla młodych graczy. Nie stawiało się tak na młodzież i stwierdziłem, że lepiej będzie jak się przeniosę. Najpierw trafiłem do greckiej ligi, do Iraklisu, a następnie do Olympiakosu.

 

Czy zagrałeś w Lidze Mistrzów dla Olympiakosu?

 

W 2009/10, kiedy dostaliśmy się do drugiej rundy przegraliśmy z Bordeaux. Gra w Europie zawsze daj nowe doświadczenia.

 

Co myślisz o Barçy pod wodzą Luisa Enrique?

 

Myślę, że ta drużyna uległa zmianie, ale fundamenty ma nadal takie same. Na razie radzą sobie dobrze. Oczywiście to znakomity zespół i ciężko będzie go pokonać.

 

Czy kiedykolwiek zagrałeś na Camp Nou?

 

Nie w oficjalnym meczu. Tylko na treningu.

 

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2014/09/urko-pardo-mamy-europejskie-doswiadczenie-i-pewnosc-w-grze/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.