04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.14godz.59min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta: Jesteśmy zadowoleni, że Alves został z nami

Zubizarreta: Jesteśmy zadowoleni, że Alves został z nami

Na dzisiejszej konferencji prasowej, na której była mowa głównie o zawodnikach, wystąpił wiceprezes klubu, Jordi Mestre, oraz dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta. Podczas niej, najczęściej wymieniano nazwisko Daniego Alvesa.

 

„Jesteśmy zadowoleni, że pozostał z nami i, że poświęca się temu co robi”, powiedział dyrektor sportowy o brazylijskim obrońcy, wspominając również o długości jego kontraktu: „Obie strony przyznały zgodnie, że współpraca zapewne zakończy się w 2015 roku”. Dodał też: „Nie ma żadnej propozycji przedłużenia”.

Zubi mówił też o Messim: „Podziwiam go. Gra zawsze starając się pokonać swoją najlepszą wersję i, dzięki temu, zawsze jest na najwyższym poziomie.

Jeśli chodzi o Neymara, to wszystko pozostaje jasne: „Nie mamy z nim żadnego problemu. Jego talent piłkarski jest nie do podważenia”. Nie wchodząc oczywiście w wewnętrzne sprawy szatni.

Na temat wypożyczonego do Sevilli Gerarda Deulofeu, dyrektor sportowy powiedział: „Jest to zawodnik, na którego będziemy czekać z otwartymi ramionami, ponieważ i on i my wiemy, że ma on wystarczająco talentu do gry tutaj”.

Zubizarreta wspomniał również o Munirze El Hadaddim: „Rozmawiamy z jego agentami na temat tego, jak pokierować jego karierą i na temat zapisów w umowie”. Stwierdził również, że zarówno Munir, jak i Sandro Ramírez, mają „otwarte drzwi do pierwszego zespołu, ale ich podstawową drużyną są rezerwy”.

Andoni Zubizarreta mówił również o rzeczach niezwiązanych z aktualnym składem, np. o pracy Carlesa Puyola, który w tym miesiącu dołączy do dyrekcji sportowej. „Pomoże nam w sprawach związanych bezpośrednio z piłką nożną, nie tylko jeśli chodzi o transfery, ale również o metodykę treningów, zarządzanie młodszymi sekcjami, a to wszystko bazując na jego doświadczeniu. Zaczyna się okres formowania wszystkiego i jego pomoc może dużo wnieść. Pomoże również jeśli chodzi o transfery i wypożyczenia”.

Wspomniał również o byłym trenerze FC Barcelony, Gerardo Martino. Według niego, „wykonał kawał dobrej roboty w trudnym i skomplikowanym momencie”. „Przyjął wyzwanie i to jest naprawdę bezcenne. Dał nam lekcję życia związaną ze swoją osobą, ja nauczyłem się od niego bardzo dużo, kiedy rozmawialiśmy o piłce”.

Na koniec, Zubizarreta przyznał, że negocjacje w celu włączenia Marco Asensio do szeregów Barçy B nie poszły specjalnie dobrze. „Mallorca nie chciała sprzedawać zawodnika”. Jednocześnie pochwalił dobrą dyspozycję Maxi Rolóna, który w końcu dołączył do drużyny rezerw.

 

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2014/09/zubizarreta-jestesmy-zadowoleni-ze-alves-zostal-z-nami/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.