1dn.17godz.13min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Zwycięski początek: FC Barcelona – APOEL FC (1:0)

Bramka Gerarda Piqué w pierwszej połowie zapewniła zwycięstwo FC Barcelonie w pierwszym meczu Ligi Mistrzów przeciwko APOEL-owi.

Luis Enrique mógł świętować swój trenerski debiut w Lidze Mistrzów, ale dostał także ostrzeżenie od APOEL-u. Drużyna z Nikozji postawiła wysoko poprzeczkę i Duma Katalonii nie miała łatwego zadania. Pomimo dominacji w całym meczu, Barça trafiła jedynie raz, po główce Piqué z 27. minuty.

Ter Stegen po raz pierwszy założył koszulkę bramkarską w oficjalnym meczu, spotkanie także było pierwszym meczem w sezonie od początku dla Bartry, Adriano, Sampera, Xaviego i Sergi Roberto. Rozpoczynająca jedenastka różniła się aż 9 zawodnikami w porównaniu do weekendowego spotkania z Athletikiem.

Piqué daje prowadzenie

Mimo że to zawodnicy APOEL-u mieli pierwszą okazję, kiedy to De Vincenti uderzał z główki ponad poprzeczką, to Barça dominowała w pierwszej połowie, posiadała piłkę i grała pressingiem. Messi sprawdził formę Urko Pardo w 12. minucie z rzutu wolnego, a Neymar chwilę później dwukrotnie testował bramkarza gości. Kolejnym zagrożeniem był dopiero rzut wolny dla Barçy, dośrodkował Messi, a piłkę głową do bramki skierował Piqué, strzelając swoją 21. bramkę w koszulce Dumy Katalonii.

Ostatnie 15 minut to piękny przykład współpracy, jaka rozwinęła się między Messim a Neymarem, jednak do przerwy nie zobaczyliśmy więcej bramek.

Druga połowa wyglądała podobnie. Blaugrana kontrolowała grę, nie stwarzała jednak wielu sytuacji. Najlepszą okazję miał Neymar po podaniu od Xaviego, jednak pomylił się i wynik został bez zmian. APOEL ostrzegł gospodarzy i gdyby nie dobra postawa Daniego Alvesa to kontratak gości mógł dać bramkę wyrównującą.

Dramatyczny finał

W 68. minucie Munir trafił bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dwie kolejne okazje należały do Leo Messiego, jednak na drodze piłki do bramki stawali zawodnicy APOEL-u.

Kiedy doliczony czas dobiegał końca Manduca popisał się pierwszym strzałem dla APOEL-u na bramkę, Ter Stegen, który całe spotkanie miał niewiele roboty, popisał się jednak dobrą obroną i… tak skończyło się pierwsze spotkanie, w którym Barça zarobiła cenne punkty i przy remisie 1:1 pomiędzy Ajaxem i PSG, zajęła fotel lidera w grupie F.

FC Barcelona – APOEL Nikozja (1-0)

Składy:

FC Barcelona: Ter Stegen; Alves, Bartra, Piqué, Adriano; Samper, Xavi (61″ Iniesta), Sergi Roberto (79″ Rafinha); Munir (68″ Sandro), Messi i Neymar

APOEL Nikozja: Pardo; Guliherme, Carlao, Antoniades, M.Sérgio, T.Gomes (61″ Manduca), Vinicius, Morais, Aloneftis, Sheridan (75″ Djebbour), De Vincenti (79″ Charalambidis)