4dn.17godz.23min.

Zwycięstwo w senyerze; FC Barcelona 2:0 Athletic Club

FC Barcelona pokonała w sobotę Athletic Club 2:0 przed własną publicznością. Oba gole dla Dumy Katalonii strzelił Neymar, który wszedł na murawę w drugiej połowie. Przy trafieniach Brazylijczyka asystował Leo Messi.

Dwie bramki Neymara w przeciągu pięciu minut sprawiły, że Barça zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo. Brazylijczyk pojawił się na placu gry w 63. minucie meczu i świetnie rozumiał się z Leo Messim, który dwukrotnie asystował przy golach byłego zawodnika Santosu.

Ekscytujący początek

Od pierwszych minut stało się jasne, że goście nie przyjechali na Camp Nou z myślą tylko o bronieniu się. Obie ekipy chciały objąć prowadzenie. Munir, Messi oraz Pedro zagrali w linii ataku, a Gorka Iraizoz miał dużo pracy. Munir, Messi i Rakitić mieli swoje okazje, ale Blaugrana nie potrafiła pokonać golkipera gości i na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Decydujący Neymar

Podopieczni Ernesto Valverde w drugiej połowie dalej byli groźni, ale po zejściu Munira, który znów zaliczył dobry występ, na murawie zameldował się Neymar, odmieniając losy meczu. Brazylijczyk od początku był aktywny, szybki, współpracował z kolegami. Po jednej z akcji Neymara dobrze rozegrał, a okazję miał Leo Messi, ale wciąż na tablicy wyników widniał remis.

Współpraca z Messim

Dziesięć minut później role się odwróciły i to Messi wykreował sytuację dla Neymara. Katalończycy przejęli piłkę po dobrym pressingu, Argentyńczyk wyprowadził Brazylijczyka przed Iraizoza i nie miał problemów z pokonaniem Baska. Chwilę później La Pulga przeprowadził rajd w swoim stylu, odegrał w drugie tempo do Neymara, a ten pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Zatem trzy mecze graczy Luisa Enrique i trzy zwycięstwa, sześć strzelonych goli i zero straconych. W środę Blaugrana zagra z APOEL-em Nikozja w Lidze Mistrzów.

FC Barcelona – Athletic Club 2:0

FC Barcelona: Bravo; Montoya, Mascherano (46″ Piqué), Mathieu; Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta; Munir (63″ Neymar), Messi, Pedro (78″ Sandro)

Athletic Club: Iraizoz; De Marcos, Gurpegi, Laporte, Balenziaga; Susaeta (63″ Ibai Gómez), Beñat (63″ López), Iturraspe, Mikel Rico (83″ Viguera), Muniain; Aduriz

1:0 Neymar 79″ (Messi)

2:0 Neymar 84″ (Messi)

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/09/zwyciestwo-w-senyerze-fc-barcelona-2-0-athletic-club/