11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Dwa mecze i dwie asysty Tello

W minionym tygodniu piłkarze brali udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Porto bardzo dobrze zaprezentowało się przed własną publicznością, pokonując Athletic 2:1. Cristian Tello rozegrał 81 minut w tym spotkaniu, gdzie zaprezentował się całkiem dobrze oddając dwa strzały na bramkę i zaliczając dwa kluczowe podania. Portal WhoScored wystawił mu ocenę 7,42.

Statystyki Tello

Tello wystąpił w ostatnim tygodniu także w ligowym, wyjazdowym spotkaniu z Aroucą. Zawodnik rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce, a na boisku pozostał przez 61. minuty, kiedy to został zmieniony przez Ricardo Quaresmę. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 5:0, a Cristian Tello miał swój bezpośredni udział przy dwóch bramkach. W 39. minucie napastnik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, którą Casmiro bez problemów umieścił w siatce rywala. W 69. minucie natomiast Tello ruszył z piłką na prawym skrzydle, a następnie podał ją Jacksonowi, który zdobył swoją kolejną bramkę. Dzięki temu zwycięstwu Porto zajmuje 2. miejsce w tabeli ligowej tracąc tylko jeden punkt do Benfiki.

Dwa występy Afellaya

Ibrahim Afellay rozegrał tylko 21 minut w meczu z Juventusem, w którym jego Olympiakos wygrał 1:0. Zawodnik wszedł na boisko w 69. minucie, zastępując Mitroglou, jednak na boisku przebywał zbyt krótki czas i nie wyróżnił się niczym specjalnym, co najlepiej potwierdzi fakt, że wykonał zaledwie 3 podania. Portal WhoScored ocenił jego występ na 6,4.

Reprezentant Holandii rozegrał także pełne 90 minut w ligowych derbach z Panathinaikosem, zaś w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką. Jego zespół odniósł skromne zwycięstwo 1:0, co pozwoliło mu zajmować drugie miejsce w ligowej tabeli ze stratą 3 punktów do liderującego PAOK-u.

75 minut Deulofeu

Sevilla w ostatnim tygodniu rozegrała dwa spotkania. Na początek zmierzyła się na wyjeździe z Standard Liege. Deulofeu pojawił się na boisku dopiero w końcówce spotkania, zmieniając w 78. minucie Aleixa Vidala. Napastnik w tym czasie wykonał zaledwie 6 podań, udało mu się jednak zanotować jedno kluczowe podanie i dwa udane dryblingi. 12 minut to jednak zbyt mało, by wpłynąć na losy spotkania, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Jego występ w tym meczu został oceniony na 6,35.

W drugim spotkaniu, ligowym z Villarrealem, Deulofeu rozegrał 63 minuty, a na jego miejsce wszedł Aleix Vidal. W tym spotkaniu młody napastnik miał więcej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności Zawodnik oddał dwa strzały na bramkę i zanotował dwa kluczowe podania. Sevilla ostatecznie wygrała z Villarrealem 2:1, a wszystkie bramki padły w ostatnich 15 minutach meczu. Portal WhoScored wystawił mu ocenę 7,16.

Statystyki Deulofeu

MVP Songa w meczu z Manchesterem

West Ham w minionym tygodniu podejmował u siebie Manchester City. Alex Song rozegrał pełne 90 minut w tym meczu. Kameruńczyk rozegrał bardzo dobre spotkanie, zaliczając 30 podań (co było drugim najlepszym wynikiem w jego zespole) ze skutecznością 77%, 2 przechwyty, 3 odbiory oraz jeden drybling. Kameruńczyk dzięki swojej postawie został wybrany MVP meczu, a West Ham wywalczył trzy punkty, pokonując Manchester 2:1.